Pardubice cítí po prohře ve Vítkovicích křivdu. Play-off se jim vzdálilo

Hokejisté Vítkovic zvítězili v možná nejdůležitějším utkání sezony. V předehrávce 48. kola Tipsport extraligy porazili Pardubice 2:1. Boj obou konkurentů o postup do play-off však spolurozhodla hodně sporná situace.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 7. zápas, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 20. března v Pardubicích. Bitka před vítkovickou brankou | Zdroj: ČTK

Klíčový okamžik přichází pouhou minutu a 57 sekund před koncem. Pardubický Tomáš Rolinek zvedá ruce nad hlavu na znamení, že překonal brankáře Málka. Gól by znamenal vyrovnání na 2:2. Jenže následuje nekonečné prohlížení videa. Zkoumání inkriminovaného okamžiku trvá několik minut, než hlavní rozhodčí rozpaží.

„Gól to byl. Rozhodčí tvrdil, že puk nebyl za čárou, což není pravda. Měl jsem strach, že rozhodčí tu branku neuzná proto, že jsem najel do gólmana nebo že jsem se dotkl puku bruslí, ale to se nestalo. Můžu přísahat, že to byl gól, Málek si to potom vyndal zpoza čáry. Možná že to ze shora nebylo vidět, je to tvrzení proti tvrzení,“ říká rozčílený Tomáš Rolinek.

00:00 / 00:00

Sporný gólový moment vyvolal vášně na střídačce hokejistů Pardubic, kouč Říha spílal rozhodčím

Vítkovický brankář Roman Málek ale vidí celou situaci úplně jinak.

„Viděl jsem, že puk byl na čáře, takže jsem zůstal úplně v klidu, věděl jsem, že to nemůže být gól. Můžu to odpřísáhnout, z mého pohledu puk nepřešel brankovou čáru.“

Pardubičtí ovšem cítí křivdu. Kouč Miloš Říha cestou do kabin spílá rozhodčím. Smířlivější tón volí až o několik desítek minut později asistent David Pospíšil, který i ze své role televizního spolukomentátora ví, že ani kamera nad brankou nemusí občas odhalit úplně všechno. I když něco takového se stává výjimečně.

„Střídačka je strašně daleko od místa, kde se to stalo. Jestli byl puk za čárou, nebo nebyl… Pokud kamera prokázala to, co řekl rozhodčí, tak to tak asi je,“ krčí rameny Pospíšil.

Sporný okamžik z vítkovického ledu může nakonec rozhodnout o postupu do vyřazovacích bojů. Mezi oběma přímými konkurenty v boji o play-off je teď, pouhých sedm kol před koncem, rozdíl osmi bodů. A nic na tom nemění, že Pardubice mají jedno utkání k dobru.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít