Plzeň srovnala sérii s Litvínovem, Slavia je v semifinále

Hokejisté Plzně odvrátili hrozbu vyřazení ze čtvrtfinále play-off, když především skvělou druhou polovinou zápasu dokázali v duelu zvítězit 5:2. O postupujícím do semifinále se tak rozhodne ve středu v Plzni. Definitivně rozhodnout naopak dokázali slávisté, kteří v pátém utkání série porazili Kladno a zajistili si postup do semifinále.

Hokejisté Plzně se radují z gólu do sítě Litvínova. Utkání skončilo 5:2 pro Západočechy, kteří tak srovnali sérii na 3:3 na zápasy | Zdroj: ČTK

Plzeňští hokejisté dovedli utkání do vítězného konce i přesto, že v zápase dvakrát prohrávali. Čtyřmi trefami od poloviny utkání však stav zápasu dokonale otočili. Velkou měrou se na vítězství Západočechů podílel útočník Martin Straka, který vstřelil dvě branky. A byl to právě hráč a majitel klubu v jedné osobě, který ve 30. minutě načal plzeňský obrat proměněným trestným střílením.

Vstup do utkání ale vyšel lépe hráčům Litvínova. Ti se v 10. minutě dostali do vedení díky trefě Piroše. Hosté se v tu chvíli nacházeli ve složité situaci. Prohrávali v utkání o bytí či nebytí, navíc přišli hned v úvodu zápasu o zraněného Kratěnu. Domácí Verva tak v úvodu duelu jasně dominovala, z následných šancí Rapáče či Posmyka mohla jít do dvoubrankového vedení. To se však nestalo, a tak Jan Kovář v 18. minutě zařídil pro Plzeň vyrovnání. První třetina tedy skončila nerozhodně.

Ve druhé periodě se domácí naposledy dostali do vedení, když se puk odrazil od sudího Mináře k Jakubu Černému, který propálil brankáře Mazance. To ale bylo ze strany Severočechů všechno, od této chvíle převzala otěže nad utkáním Plzeň, která 81 vteřin po gólu Černého vyrovnala již zmiňovaným trestným střílením v podání Martina Straky, kterého během hry hákoval Jareš.

Rozhodující moment přišel 34 vteřin před koncem druhé třetiny, když Johnson využil přesilovou hru plzeňských a dostal Škodu do vedení. Na tuto situaci již Litvínov nedokázal po zbytek zápasu najít odpověď, naopak hned na začátku závěrečné třetiny inkasoval z hole Lva.

Definitivní tečku za svým vítězstvím přidali plzeňští jen 49 vteřin po vstřelení čtvrtého gólu, kdy Martin Straka zvýšil na 5:2. V tu chvíli běžela 43. minuta, a přestože litvínovským zbývalo ještě dost času, na zdramatizování tohoto klání už síly nenašli.

Slavia postupuje do semifinále

Hokejisté Slavie mohou slavit postup do semifinále play-off. Výhrou 4:0 nad Kladnem ukončili své účinkování ve čtvrtfinálové sérii, kterou dokázali ovládnout po pětizápasové bitvě s kladenskými Rytíři. Dvě trefy “sešívaných“ v posledním utkání obstaral Vladimír Růžička mladší.

Zpočátku utkání se hrál v O2 areně vyrovnaný hokej, své šance nedokázali v úvodní gól přetavit Tomica s Poletínem, ani na druhé straně Kužel s Kuchlerem, kteří zklamali v obrovských příležitostech a nedokázali překonat brankáře Furcha, který nahradil zraněného Kopřivu.

Ve druhém dějství začala Slavia Rytíře jednoznačně přehrávat, dlouho však nedokázali svěřenci Vladimíra Růžičky najít recept na výborného brankáře Cháberu. Stalo se tak až ve 30. minutě, kdy Tomáš Micka tečoval střelu Kempného. Kladno se v následujících minutách nemohlo vzpamatovat z inkasované branky a čelilo mohutnému tlaku domácích. Velkou příležitost neproměnil Hertl. Bylo tak jen otázkou času, kdy se Slavia prosadí podruhé.

Stalo se tak v předposlední minutě druhé třetiny, kdy Žejdl dorážel puk do odkryté kladenské branky. V poslední třetině už si Slavia dvoubrankový náskok pohlídala a dokázala při tom ještě dvakrát rozradostnit domácí příznivce. V rozmezí necelé minuty se dvakrát prosadil útočník Vladimír Růžička. V prvním případě vstřelil gól do prázdné branky, když hosté ve snaze o vyrovnání odvolali brankáře Cháberu na střídačku a poslali šestého hráče do hry.

Na konci utkání tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:0 pro domácí, kteří zpečetili svůj postup mezi nejlepší čtyři celky soutěže. To se jim podařilo už popáté za posledních šest ročníků. Kladno, kterému po dnešním duelu začíná dovolená, může vypadnutí z play-off přičítat především slabé produktivitě. V pěti kláních dokázali překonat defenzivu Pražanů jen ve dvou případech.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Piroš (J. Černý, Rapáč), 29. J. Černý - 19. Jan Kovář, 30. Martin Straka z trest. střílení, 40. Johnson (J. Jeřábek, Jan Kovář), 42. Lev (Pletka, Vampola), 43. Martin Straka (Johnson, Jan Kovář). Rozhodčí: Minář, Mikula - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:6, navíc J. Černý (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 3:3.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Sklenička, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Rapáč, Hübl, Lukeš - J. Černý, Piroš, Ručinský - Gerhát, Lapšanský, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Mozík, Frolo - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Vampola, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

HC Slavia Praha - HC Rytíři Kladno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Micka (Kempný, Kolařík), 38. Žejdl (Kempný, Krenželok), 54. V. Růžička mladší (Kempný), 55. V. Růžička ml. Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 3:0. Diváci: 6386. Konečný stav série: 4:1.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Macholda, Kužel, Kameš - Jass, Lukáč, M. Látal - Eberle, Patera, Kuchler - Valský, Dragoun, Rudovský - Strnad, Dalecký, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít