Prospal se v NHL podílel na výhře Columbusu gólem a asistencí

Český hokejista Václav Prospal se v pátečním utkání NHL gólem a asistencí podílel na výhře Columbusu nad Carolinou 5:1. Dařilo se i českému gólmanovi Ondřeji Pavelcovi, který dvaceti úspěšnými zásahy přispěl k vítězství Winnipegu nad Washington 4:3 v prodloužení. Branku Capitals hájil Michal Neuvirth, který si připsal 38 zákroků.

Hokejový útočník Václav Prospal při rozhovoru s novináři

Hokejový útočník Václav Prospal při rozhovoru s novináři | Foto: Miroslav Konvalina

Václav Prospal se jako první zapsal do střeleckých statistik duelu Columbusu s Carolinou, když v 7. minutě utkání přesnou ranou z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru utkání ještě přihrával na poslední branku Marku Letestuovi.

Hlavní hvězdou duelu byl R. J. Umberger, který si připsal třetí hattrick v kariéře.

Winnipeg prohrával v utkání s Washingtonem už 0:3, ani to ale Jets nepoložilo a nakonec si vynutili prodloužení, ve kterém měli více štěstí než soupeř. Winnipeg tak stále živí naději na play-off, na postupovou osmičku ztrácí čtyři body.

NHL:

New Jersey - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 39, Josefson, 51. Parise, 56. Henrique - 35. a rozhodující nájezd Kadri, 34. Bozak, 50. Steckel. Střely na branku: 46:17. Diváci: 16.022.

NY Rangers - Buffalo 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 30. B. Boyle - 34. a 57. Stafford, 24. Turnbull, 54. Ennis. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.200.

Washington - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 22. a 26. Ovečkin, 17. Chimera - 28. Maxwell, 29. Little, 57. Machacek, 63. Stapleton. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval čtyři góly z 42 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 23:42. Diváci: 18.506.

Columbus - Carolina 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 30., 35. a 55. Umberger, 7. Prospal, 57. Letestu (Prospal) - 34. Bowman. Střely na branku: 26:40. Diváci: 15.085.

Montreal - Ottawa 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1., 5. a 6. Cole, 9. Nokelainen, 46. Eller (Plekanec) - 40. Spezza (M. Michálek). Střely na branku: 32:38. Diváci: 21.273.

Florida - Edmonton 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Garrison (Fleischmann) - 22. R. Jones, rozhodující nájezd Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:21. Diváci: 16.214.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít