První vítězství si v play-off NHL připsal Montreal, Buffalo a San José

Ostře sledovanou sérii prvního kola play-off NHL mezi Montrealem a Bostonem, nejen z pohledu kouče českého národního týmu Aloise Hadamczika, zahájili lépe hokejisté Canadiens. Favorizovaná Philadelphie nestačila na Buffalo 0:1. O vítězství San José nad Las Angeles 3:2 rozhodlo až prodloužení.

Stanley Cup

Stanley Cup

Na jedné straně Špaček, Hamrlík a Plekanec, na druhé Krejčí s Tomášem Kaberlem. To jsou důvody, proč Hadamczik čeká, který z týmů z boje o Stanley Cup vypadne, kvůli případným posilám pro světový šampionát na Slovensku. Start vyšel lépe hokejistům Montrealu, protože na ledě Bostonu dokázali vyhrát 2:0.

O obě branky Canadiens se postaral Brian Gionta. Skóre celé série otevřel po špatné rozehrávce obránce Tomáše Kaberleho od zadního mantinelu. Souboj nejlepších gólmanů základní části NHL bostonského Tima Thomase a Careyho Price, vyzněl lépe pro strážce montrealské svatyně. Price vychytal třetí čisté konto ve vyřazovací části v kariéře.

Nulu vychytal i Ryan Miller, který dovedl Buffalo k překvapivému vítězství 1:0 na ledě Philadelphie, když zaznamenal 35 úspěšných zákroků a byl vyhlášen hlavní hvězdou utkání. Jedinou branku zápasu vstřelil z dorážky ve 46. Patrick Kaleta.

Poslední čtvrteční zápas mezi San Jose a Los Angeles rozhodla až branka Pavelskiho v prodloužení. Sharks v základní hrací době sice dvakrát vedli, ale hosté dokázali pokaždé srovnat krok.

Východní konference NHL - 1. zápasy:
Philadelphia - Buffalo 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 46. Kaleta. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.929. Stav série: 0:1

Boston - Montreal 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. a 57. Gionta. Střely na branku: 31:20. Diváci: 17.565. Stav série: 0:1

Západní konference - 1. zápas:
San Jose - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 1. Heatley, 31. Couture, 75. Pavelski - 28. Brown, 37. Justin Williams. Střely na branku: 45:35. Diváci: 17.562. Stav série: 1:0

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít