Trochu mám vítr z proslovu, přiznává budoucí člen Síně slávy NHL Dominik Hašek

V zámoří jsou slavnostní události související s hokejem vždycky velmi silným zážitkem. Má to ovšem také své pozadí. Jeden takový slavnostní akt, uvedení dalších šesti členů do Síně slávy NHL v Torontu, se bude v listopadu poprvé v historii týkat i českého zástupce. Dominik Hašek bude coby první Čech uveden do Hall of Fame.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek byl hostem Radiožurnálu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Dominik Hašek se na první návštěvě ze zámoří dozvěděl, jak přesně budou dny, hodiny a snad i minuty v Torontu probíhat. Kelly Masseová, manažerka komunikace Síně slávy, probírala s českou legendou snad všechny detaily.

„Dozvěděl jsem se, že mi nestačí jen sako, musím mít oblek, což doma mám, takže by to neměl být problém. Určitě budu ještě s Kelly na telefonu několikrát,“ říká devětačtyřicetiletý bývalý vynikající brankář a dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké oficiality musí člověk před uvedením do hokejové Síně slávy NHL v Torontu projít, odkrývá první Čech tam mířící - Dominik Hašek

„Každá týden mi Kelly volá s něčím novým, co mi chce připomenout nebo co je potřeba. Ptala se mě na míry na sako, které mi tam budou oblékat. Jsou to takové maličkosti.“

Jsou ale i věci, které tak příjemné, jak by se na první pohled mohlo zdát, nejsou. Přesto je potřeba se na ně důkladně připravit.

„Trochu mám vítr z toho, že si musím připravit řeč, kterou tam pronesu. A viděl jsem kluky, jak dokážou mluvit. Třeba jsem se koukal na internetu na Chrise Cheliose, který mluvil asi deset minut spatra. Tak to bych si netroufnul ani v češtině. Takže si to musím připravit v češtině a pak to přeložit do angličtiny. Na to se popravdě moc netěším,“ směje se Hašek.

Zástupci hokejové Síně slávy si odvezli Haškovu výzbroj i štípátko na nehty

Číst článek

Během listopadových oslav čeká Dominika Haška vedle slavnostních a oficiálních částí i setkání s fanoušky.

„Že předstoupím před lidi, je v plánu asi dvakrát. Určitě to bude hezký, zajímavý, protože v Torontu mají hezký stadion pro dvacet tisíc lidí. Představení na ledě je věc, která předchází oficiálnímu uvedení do Síně slávy. Těším se na to,“ přiznává Dominik Hašek.

Spolu s ním bude do Hall of Fame uvedeno i pět dalších hokejových legend. Rob Blake, Peter Forsberg, Mike Modano, bývalý trenér Pat Burns a rozhodčí Bil McCreary. Domink Hašek se ocitl v opravdu vybrané společnosti.

Utkání hokejových šampionů v Jihlavě. Brankář Dominik Hašek | Foto: Jan Kodet

„Vynikající hráči a nesmírné osobnosti hokeje. Pár gólů mi nastříleli. A McCreary řídil stovky mých zápasů a mimo jiné také olympijské finále v Naganu. Pat Burns získal s Montrealem Stanley Cup jako trenér, ale už bohužel není mezi námi. Se všemi jsem se rád setkával, i když mě kolikrát trápili.“

Den D, který zase trošku pozmění velikost české stopy v historii světového hokeje, přijde za více než dva měsíce. A Kanaďané se určitě postarají o to, aby šlo o nezapomenutelný zážitek nejen pro samotné aktéry, ale i pro fanoušky.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme