V pěti zápasech 21.kola hokejové Tipsport extraligy padlo 44 branek.

Hokejisté Třince deklasovali Litvínov. Kanonáda byla k vidění i v Mladé Boleslavi. Více jak šest gólů padlo také v Pardubicích a Brně.

Radost hokejistů Třince

Radost hokejistů Třince | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 10:1 (3:1, 2:0, 5:0)

Na první branku Ocelářů dokázali Chemici ještě odpovědět, pak se ale otevřela stavidla útočné smršti domácích a smetla jakoukoli snahu hostů o vzdor. Litvínovu nepomohlo ani střídání brankářů.

Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Adamský, Polanský), 12. Hrňa (Polanský), 17. Peterek (Polák, D. Květoň), 26. M. Růžička (Kohn, Zíb), 39. Varaďa (Lojek, Bonk), 47. Polanský (Bonk, Adamský), 48. Kohn (Orsava, Krajíček), 54. Richter (Peterek, Adamský), 54. D. Květoň z trestného střílení, 56. M. Růžička - 12. Lukeš (Kubinčák). Rozhodčí: Pešina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6, navíc Ručinský (Litvínov) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3604.

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

Domácí začali reprízu jarního finále výborně a během 15 minut si vypracovali tří brankový náskok. Jenže ostravští zlepšili pohyb a v úvodu třetího dějství dokázali vyrovnat. Rozhodující gól dal necelou minutu před třetí sirénou Pivko.

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Pivko, F. Kaberle), 8. Bartek (Pivko, Píša), 15. Špirko (Somík, Pineault), 60. Pivko (Kočí, Zohorna) - 30. Káňa (J. Sýkora), 35. Vrána (Malík, Ujčík), 47. Burger (Huna). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 9865.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 9:5 (3:4, 3:0, 3:1)

Během první třetiny padlo na mladoboleslavském ledě sedm branek, když nejprve domácí vedli 3:0, aby po dvaceti minutách prohrávali 3:4. To je však nezlomilo a dál se pouštěli do dobývání hostující branky, což se jim hned v šesti dalších případech podařilo.

Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Vrbata), 3. Loskot (Gajovský), 7. Nouza, 22. Vrbata (Pabiška), 23. Divíšek (Žabka), 32. Loskot (Handlovský), 42. Bahenský, 51. Tvrdík, 59. Hrdel (Nouza) - 7. Nosek (Skuhravý), 12. Nosek (Skuhravý), 17. M. Procházka (D. Hruška, Pech), 19. D. Hruška (Pech), 51. Kumstát (Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 3210.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Berani padesát minut jasně vládli zápasu. Herní převaha se navíc promítla i do skóre a domácí vedli o tři branky. Sparta ale dokázala v posledních pěti minutách snížit na rozdíl jediného gólu. Na vyrovnání už jí ale nezbýval čas ani síly.

Branky a nahrávky: 5. Leška (Balaštík, Köhler), 12. Důras, 16. Kubiš (Roman Vlach) - 55. D. Výborný (Y. Treille), 56. Philipp (Broš, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:7, navíc Koreis (Sparta) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6488.

HC Kometa Brno - HC Mountfield Č. Budějovice 4:3 (0:1, 4:0, 0:2)

Hostům patřilo první dějství, kdy se Kuchedovou brankou dostali do vedení a to aktivní hrou drželi. Nadšeně hrající Kometa ale během devíti minut druhé dvacetiminutovky dokázal nastřílet čtyři branky a prakticky rozhodli o osudu zápasu. Mountfield v závěru dokázal pouze snížit.

Branky a nahrávky: 29. Hubáček (Erat, Dopita), 31. Brabenec (Malec, Mojžíš), 38. Brabenec (Kvapil, Protivný) - 7. Kuchejda (Mertl), 46. Kotaška (Mikeska), 52. Vydarený (Martynek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít