Winnipeg se do NHL vrátil porážkou. Zařídil ji Plekanec

Návrat do NHL se týmu Winnipeg Jets podle představ nevydařil. Obnovenou premiéru po 15 letech mu znechutil Montreal, který na jeho ledě vyhrál 5:1. Třemi body se na tom podílel útočník Tomáš Plekanec.

Tomáš Plekanec právě překonává Ondřeje Pavelce

Tomáš Plekanec právě překonává Ondřeje Pavelce | Zdroj: ČTK

Trojice českých hokejistů si ze souboje odnesla rozdílné pocity. Plekanec byl díky gólu a dvěma přihrávkám vyhlášen první hvězdou utkání, jeho spoluhráči Jaroslavu Špačkovi zkazilo radost z vítězství zatím neupřesněné zranění z první třetiny, brankář Winnipegu zase z 22 střel pětkrát inkasoval. Úspěšnost zákroků tak měl pouze 77 procent.

Fanoušci domácích navzdory porážce 1:5 celku aplaudovali vestoje a první soutěžní duel po přestěhování týmu z Atlanty si vyloženě užívali.

I ve druhém nedělním střetnutí mezi Edmontonem a Pittsburghem byli čeští hráči vidět, tedy zejména domácí Aleš Hemský. Ten nejdřív asistoval jedničce posledního draftu Nugentovi-Hopkinsovi na brance na 1:1, která poslala utkání do prodloužení, a poté proměnil rozhodující samostatný nájezd.

Výsledky NHL:
Winnipeg - Montreal 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 43. Antropov - 4. Cammalleri, 35. Plekanec, 45. Y. Weber (Plekanec), 51. Moen (Plekanec), 53. Pacioretty. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, z 22 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zásahů měl 77,27 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 15.004.

Edmonton - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. Nugent-Hopkins (Hemský), rozhodující nájezd Hemský - 4. Letang. Střely na branku: 35:34. Diváci: 16.839.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít