Zlín vstřelil čtyři góly Litvínovu, Liberec dal vítězný gól 10 vteřin před koncem

V předehrávce 30.kola O2 extraligy podlehl Litvínov Zlínu 2:4 a Liberec porazil Pardubice 2:1.

Radost hokejistů Zlína

Radost hokejistů Zlína | Zdroj: ČTK

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Litvínov letos platí za tým z nejhorší obranou. Už ve čtvrté minutě to potvrdil hostující Balaštík, když tečoval Hamrlíkovu ránu od modré za Fraňkovi záda. Na další branku čekali diváci až na konec 31. minuty, kdy vyrovnal Lukeš. Jenže radost Chemiků trvala pouze 12 vteřin, když chybu domácí obrany potrestal Kubiš.

Rozdíl osmi míst v tabulce ve prospěch čtvrtého Zlína se projevil zejména ve třetí třetině. Nejprve se po druhé v zápase trefil Kubiš a jistotu vítězství dal Beranům ve 48. minutě Köhler. Litvínov už dokázal pouze upravit na konečných 2:4.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Aleše Procházky a Pavla Petra

Branky a nahrávky: 31. Lukeš (Kroupa), 57. K. Pilař (Stříteský) - 5. Balaštík (Hamrlík, Leška), 32. Kubiš (Sivák), 43. Kubiš, 49. Köhler (Kučný). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3814.

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Až do poloviny utkání se ani na jedné straně nenašel střelec, který by dokázal překonat soupeřova brankáře. V době, kdy se souboj lámal do své druhé poloviny, se však dokázaly prosadit střelci na obou stranách. Nejprve otevřel skóre domácí Plodek a o 68 vteřin srovnal hostující Divíšek.

Od té doby jako by měli brankáři zaklínadlo na střelce. Sice nebyla o šance nouze, ale červené světlo ne a ne se rozsvítit. Ve 44. minutě sice hostující hráči zvedali ruce nad hlavu, ale po poradě z rozhodčím branka nebyla uznána. Rozhodnutí tak přinesl až deset sekund před koncem gól v oslabení domácího Bartoviče.

Skvrnou na utkání bylo zranění pardubického Buchteleho. Toho tři minuty před koncem narazil na mantinel Plodek. Hostující hráč opustil led na nosítkách a ybl okamžitě převezen do nemocnice.

Branky a nahrávky: 30. Plodek (Klimenta, Víšek), 60. Bartovič (Podkonický) - 31. Divíšek (Buchtele). Rozhodčí: R. Svoboda, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5, navíc Plodek (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5637.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít