Basketbalisté Chicaga postoupili v NBA jako první do play-off

Basketbalová NBA už zná prvního účastníka play-off. Stali se jím basketbalisté Chicaga, kteří porazili Toronto 102:101 a postupem do vyřazovacích bojů oslavili jubilejní čtyřicáté vítězství v letošní sezoně.

Chicago Bulls' Luol Deng makes a basket against the Toronto Raptors during their NBA basketball game | Zdroj: Reuters

Výhru Chicaga ale museli potvrdit rozhodčí, protože rozhodující koš na konci prodloužení dal Luol Deng zároveň se závěrečným klaksonem, a arbitři tak museli přezkoumat, jestli míč opustil hráčovu ruku opravdu ještě před koncem.

Toronto přitom bylo na konci poslední čtvrtiny i prodloužení velmi blízko vítězství, jenomže jej zradila střelba. V závěru základní hrací doby minuli hosté třikrát během deseti sekund, v prodloužení zase v posledních vteřinách ze čtyř trestných hodů proměnili jen jeden jediný.

Chicago se v duelu s Raptors museli znovu obejít bez zraněného Derricka Rose a na začátku druhého poločasu navíc přišli o vyloučeného Joakima Noaha.

Český basketbalista Jan Veselý se znovu objevil na palubovce v dresu Washingtonu a připsal si pět bodů, Wizards ale prohráli v Atlantě 92:95. Hostující celek přitom v utkání vedl dokonce o 16 bodů, ani tento náskok ale nakonec na vítězství nestačil.

NBA:

Chicago - Toronto 102:101 po prodl., Golden State - Sacramento 111:108, Houston - Dallas 99:101 po prodl., LA Clippers - Memphis 101:85, Milwaukee - Indiana 104:125, New Jersey - Charlotte 102:89, New Orleans - San Antonio 86:89, New York - Detroit 101:79, Washington - Atlanta 92:95 (za domácí Veselý 5 bodů, 3 doskoky, 1 asistence).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít