Boxer Lukáš Konečný sní o dalším souboji o titul mistra světa

Profesionálního boxera Lukáše Konečného čeká další titulový zápas. Večer bude v Drážďanech obhajovat pozici evropského šampiona střední váhy organizace WBO. Jeho soupeřem bude Francouz Moez Fhima. Český boxer ale sní hlavně o tom, že si ještě jednou zabojuje o titul mistra světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný během svého boje v Magdeburgu | Zdroj: ČTK

„To je moje jediná ambice. Ten titul, který obhajuju, je z mého pohledu jen proto, abych se dostal na adekvátní místo na žebříčku, aby mistr musel přijmout moji výzvu. To je můj jediný cíl, jinak bych asi motivaci neměl,“ prozrazuje boxer, kterému bude příští pátek 35 let.

O mistra světa už si zaboxoval v lehké střední váze, jako prozatímní držitel ale loni prohrál. Následně se posunul o jednu váhovou kategorii výš a hned získal titul evropského šampiona. Ten teď bude dobrovolně obhajovat, aby získal body do světového žebříčku. Teoreticky si mohl tentokrát protivníka vybrat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Boxer Konečný by nikdy nešel do zápasu, v němž by měl prohru předem jasnou

„Já tohle neřeším, beru to jako věc svého promotéra nebo manažera, ať s tím udělá, co chce. Nehledě na to, že lehké vybírání soupeřů probíhá akorát tehdy, když jsou obhajoby dobrovolné. Když je oficiální vyzyvatel, soupeř je daný a kecat do toho nemůžete ani vy, ani promotér,“ popisuje Lukáš Konečný.

Do souboje s Francouzem Fhimou nastoupí jako favorit, a pokud vyhraje, mohl by být jeho hlavní cíl relativně blízko.

„Osobně si myslím, že pokud bude všechno v pohodě a já budu vyhrávat, jsem jeden, maximálně dva duely od zápasu o mistra světa. Ale samozřejmě se taky může stát, že prohraju a zabalím to,“ říká český boxer.

Na špici mě nedostal talent, ale dřina a psychika, říká boxer Konečný

Číst článek

Aktuálním mistrem světa organizace WBO je Američan kubánského původu Peter Quillin, který ještě v kariéře neprohrál. Lukáš Konečný by se ale souboje s ním nebál.

„Vím, že s každým boxerem dokážu udělat relativně vyrovnaný zápas. Neříkám, že bych třeba neprohrál, nikdy bych nešel do zápasu, kdybych jasně viděl, že asi dostanu na budku – ale myslím, že to nehrozí od nikoho. Něco jiného je prohrát četně po boji a něco jiného, když si ani neškrtnete. Myslím, že jsem na takové úrovni, že by se mi to nemělo stát s nikým v mé váze,“ myslí si Lukáš Konečný.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme