České házenkářky nestačily na úvod mistrovství světa na Maďarky

Žádné překvapení nepřineslo úvodní utkání českých házenkářek na světovém šampionátu v Srbsku. Svěřenkyně Jana Bašného podlehly na úvod turnaje favorizovaným Maďarkám 27:35.

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19 | Zdroj: ČTK

Češky sahaly v zápase po lepším výsledku a v úvodních minutách první půle dokázaly držet přibližně dvoubodové vedení, o které přišly až po dvaceti minutách hry. Ke zlepšení Maďarek přispělo vyloučení Poznarové, která inkasovala červenou kartu.

Zápas rozhodla druhá půle, ve které měly Češky obrovské problémy se skórováním. Především vinou slabé produktivity v rozhodující fázi zápasu nakonec český tým podlehl svému soupeři 27:35.

Další zápas čeká české házenkářky v pondělí, kdy od 17 hodin nastoupí proti Němkám. Ty dnes změří síly s Austrálií, ve zbylém zápase skupiny D se utkají výběry Rumunska a Tuniska.

Mistrovství světa v házené žen v Srbsku:

Skupina D (Novi Sad):

ČR - Maďarsko 27:35 (16:18)
Sestava a branky ČR: Raníková, Müllnerová - Crhová, Černá 5, Chrenková 1, Hrbková 2, Keclíková 1, Knedlíková 6, Kutlvašrová 1, Luzumová 4, Poznarová 1, Růčková, Salčáková 3, Selucká 2, Štěrbová 1.
Nejlepší střelkyně Maďarska: Görbiczová 9. Rozhodčí: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě Fr.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/6. Vyloučení: 5:2. ČK: Poznarová.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít