Čeští curleři nepostoupili do semifinále, na MS skončili celkově osmí

Česká curlingová reprezentace nestačila v závěrečném kole mistrovství světa na výběr Švýcarska, se kterým prohrála 3:6 a skončila osmá. Českému týmu se tedy nepodařilo postoupit mezi nejlepší čtyři celky turnaje, a přišel tak o přímý postup na olympijské hry. O účast v Soči tedy budou Češi bojovat v v dodatečných kvalifikačních bojích, které bude v prosinci hostit německý Füssen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český skip Jiří Snítil | Zdroj: Reuters

Čeští curleři přitom Švýcary v loňské sezóně dvakrát porazili. Podařilo se jim to jak na evropském, tak světovém šampionátu. Na letošním mistrovství světa v kanadské Victorii však předvedli Švýcaři v další konfrontaci s českým týmem téměř bezchybný výkon, po kterém se radovali z jasného vítězství.

O konečném umístění Čechů na turnaji nakonec rozhodovaly vzájemné zápasy s Norskem, Čínou a Švýcarskem, se kterými měla česká reprezentace stejný počet šesti výher. Konečné osmé místo znamená pro český curling vyrovnání doposud nejlepšího umístění z roku 2011. Na dva roky starém mistrovství světa však Češi zaznamenali o jednu výhru méně.

Pro účast na olympijských hrách je rozhodující součet umístění z dvou posledních šampionátů. Ten loňský však pro český výběr nedopadl vůbec dobře, když s jediným bodem skončil poslední. V dodatečné kvalifikaci ve Füssenu čekají na národní tým soupeři z USA, Německa, Francie, Japonska, Korey, Nového Zélandu a Finska.

Mistrovství světa v curlingu mužů v kanadské Victorii:

Švýcarsko - ČR 6:3, Dánsko - Kanada 5:3, Švýcarsko - Japonsko 8:5, USA - Norsko 9:7, Finsko - Skotsko 10:9, Norsko - Rusko 11:3, Čína - Finsko 8:5, Švédsko - Kanada 11:7.

Konečné pořadí základní části:

1. Skotsko 8 výher/3 porážky, 2. Švédsko 7/4, 3.Dánsko 7/4, 4. Kanada 7/4, 5. Norsko 6/5, 6. Čína 6/5, 7. Švýcarsko 6/5, 8. ČR 6/5, 9. USA 5/6, 10. Rusko 3/8, 11. Japonsko 3/8, 12. Finsko 2/8.

Další program:

Play off:

Sobota 4:00 Skotsko - Švédsko (vítěz přímo do finále), 20:00 Dánsko - Kanada (vítěz se utká o finále s poraženým z prvního zápasu).

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme