Cyklisté Štybar s Raboněm dojeli na Vueltě v týmové časovce třetí

Čeští cyklisté Zdeněk Štybar s Františkem Raboněm ze stáje Omega Pharma - Quick-Step obsadili v časovce družstev na úvod Vuelty třetí místo. Nejrychlejší byli na 16,2 km dlouhé trati v Pamploně jezdci Movistaru, druhý skončil tým Rabobank.

Týmová časovka zahájila letošní cyklistickou Vueltu

Týmová časovka zahájila letošní cyklistickou Vueltu | Zdroj: Reuters

Do nedělní etapy z Pamplony do Viany vyjede v červeném trikotu lídra průběžného pořadí domácí Jonathan Castroviejo, který přijel do cíle v čele Movistaru.

Vítěz závodu z roku 2008 Alberto Contador, který se vrací po dvouletém trestu za doping, dojel s kolegy ze stáje Saxo Bank na sedmé příčce. Další favorit a druhý muž Tour de France Brit Christopher Froome obsadil s týmem Sky páté místo.

Cyklistický závod Vuelta - 1. etapa: časovka družstev v Pamploně (16,2 km):

1. Movistar 18:51, 2. Rabobank, 3. Omega Pharma-Quick-Step (Raboň, Štybar), 4. BMC Racing všichni -10, 5. Team Sky, 6. Lotto oba -12, 7. Saxo Bank, 8. Kaťuša oba -15, 9. Euskaltel -28, 10. Orica -33

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít