Potřebuji se hlavně vyspat, řekl Štybar po první porážce

Na začátku roku vybojoval v Táboře Zdeněk Štybar titul cyklokrosového mistra světa a včera se do místa svého triumfu vrátil. Na Memoriálu Radomíra Šimůnka skončil na čtvrtém místě a letos poprvé našel v terénu přemožitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

23.9.2010 byl hostem v Odpolední jízdě cyklokrosař Zdeněk Štybar | Foto: ČRo Plzeň

Hlavu si z toho ale rodák ze Stříbra nedělal. Závod první kategorie kalendáře mezinárodní cyklistické unie totiž vyhrál Radomír Šimůnek mladší. Na počest jeho otce se táborský podnik jel.

„Takové vítězství mu po psychické stránce hodně pomůže. Teď bude určitě závodit, jako závodil jeho táta,“ uvedl na Šimůnkovu adresu Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Štybar mluvil v Ranním Radiožurnálu o úspěšném startu do sezony

Uřadující světový šampión má nabitý program. Z Tábora se ještě večer vracel do Belgie. O nejbližších dnech měl a má jasno:

„Teď se potřebuju hlavně pořádně vyspat. V neděli máme zase Superprestige, což je další důležitý závod, a v pondělí máme Koppenberg, tak doufám, že mě čeští fanoušci zase podpoří.“

Štybar: Titul mě nakopl i uklidnil

S výjimkou Tábora Zdeněk Štybar soupeřům nedopřává v letošní sezóně radost z vítězství. Příčiny současných úspěchů vidí i v mimořádně úspěšné minulé sezoně

„Jsem zase o rok starší a myslím, že mě hodně nakopl titul mistra světa. To mě dodalo spousty sil, odvahy i klidu do přípravy. Projevilo se to tím, že jsem teď vyhrál sedm závodů z osmi,“ připomněl ojedinělou bilanci Zdeněk Štybar.

Na další jeho start v České republice si ale fanoušci musí počkat až do ledna, kdy se v Hlinsku pojede domácí šampionát.

Pavel Petr, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme