Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli ve finále i druhý zápas

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice zvládli oba domácí zápasy ve finále Uniqa extraligy proti Ostravě. Po pondělním pětisetovém vítězství vyhráli tentokrát 3:1. V sérii hrané na čtyři výhry tak vedou 2:0. Třetí duel se hraje v pátek v Ostravě.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice | Foto: VK Jihostroj České Budějovice

Domácím vyšel oproti prvnímu zápasu úvod a první set získali hladce 25:17. Hosté poté hru vyrovnali, ale na zisk druhé sady to nestačilo. Ostrava se dočkala ve třetím setu, který po napínavém průběhu vyhráli 29:27.

Také čtvrtá sada nabídla zaplněným tribunám dramatickou podívanou. Jihostroj v ní nejprve odvrátili dva setboly, poté jich měli sami několik, ale zápas ukončili až proměněným mečbolem za stavu 33:32.

České Budějovice - Ostrava 3:1 (17, 21, -27, 32)

Rozhodčí: Fink, Kvarda. Čas: 116 min. Diváci: 2200. Stav série: 2:0

Č. Budějovice: Motys, Čajan, Sukuba, Sládeček, Fila, Mach, libero Juračka - Smrčka, Michálek, Torcello. Trenér: Brom

Ostrava: Sobotka, Michalovič, Správka, Kubala, Haník, Mikula, libero Václavík - Kozák, Mauler, Chochlík, Malínek. Trenér: Šmejkal