Woods se po dvou a půl letech může vrátit na golfový trůn

Dvě sezony kvůli rodinným problémům skoro nehrál a kvůli nim Tiger Woods v roce 2010 opustil místo nejlepšího golfisty světa. Ale situaci urovnal, minulý rok opět začal vítězit a na dnes začínajícím turnaji Arnolda Palmera se opět může stát světovým golfistou číslo jedna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry | Zdroj: ČTK

Tiger Woods k tomu potřebuje celý turnaj vyhrát, ale to je pro něj svým způsobem hračka. Právě na tomto klání zvítězil vůbec poprvé od aféry s nevěrou, od které se na žebříčku vrací na přední příčky.

"V té době jsem spadl hluboko pod 50. místo, ale postupně jsem se propracovával zpět. Za poslední dva roky mám pět titulů, na to jsem hodně pyšný," říká Tiger Woods.

Na turnaji ho bude zřejmě doporovázet i jeho nová partnerka, po zranění se uzdravující americká lyžařka Lindsey Vonnová. Mimochodem myšlením stejný typ sportovce, jakým je právě Woods - druhé místo je pro oba pokaždé velká prohra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Tiger Woodse do čela světového žebříčku předpovídá Martin Charvát

"Nechci být tak dobrý, jak jsem byl. Ne, to opravdu ne - chci být ještě lepší," odpověděl Woods na tiskové konferenci na otázku, jestli by chtěl světovému golfu dominovat stejně jako kdysi.

Minimálně na hřišti v Bay Hill, kde se turnaj Arnolda Palmera hraje, je naprosto suverénní, vyhrál tu už v juniorech, na což s oblibou vzpomíná sám jeden z nejlepších golfistů historie Arnold Palmer.

"Hrál tu skvěle už svůj první turnaj, to hřiště mu zkrátka sedí. Podle mě je to proto, že není nijak extrémně dlouhé, a když se mu povede odpal, zvládne si přihrát na green tak, aby mohl skórovat. A co jsem tak za ta léta viděl, tak mu to docela vychází," vzpomíná Palmer.

Bude Snedeker proti změně v čele žebříčku?

Na první pohled ideální šance k tomu, aby byl Woods v pondělí opět světovou jedničkou. Ale nesmí zapomínat na soupeře. Konkrétně Brandt Snedeker, to je v úvodu sezony stálice, vede před Woodsem pořadí Fedex Cupu a teď se po více než měsíci opět ukáže na turnaji.

I když asi by se musel Woods opravdu hodně špatně vyspat, aby se v pondělí nemuselo měnit jméno prvního muže golfového žebříčku.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme