Berdych nastoupí v nedělní dvouhře proti klubovému spoluhráči z Prostějova

Tomáš Berdych bude moci už dnes odpoledne dovést český daviscupový tým do čtvrtfinále. Proti němu by měl za Kazachstán nastoupit mistr České republiky. Nebojte, nezbláznili jsme se. I takový dokáže být tenisový svět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští reprezentanti na tiskové konferenci (zleva): Ivo Minář, Jan Hájek, Jaroslav Navrátil, Lukáš Dlouhý, Čermák | Foto: Česká sportovní

Jde v podstatě o stejnou situaci jakou by měl zažít Tomáš Rosický na konci března. Pokud mu bude sloužit zdraví, měl by nastoupit v Granadě nejen proti Španělsku, ale také proti svému klubovému spoluhráči s Arsenalu Cescu Fábregasovi. A to samé čeká dnes i na Tomáše Berdycha. Ten s kazaškou singlovou jedničkou Andrejem Golubjovem mohl před třemi měsíci dokonce oslavovat. Českou extraligu smíšených družstev vyhráli společně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golubjova jsem při extralize nijak nesledoval, říká Tomáš Berdych

"Bylo to loni v prosinci v družstvu Prostějova v extralize smíšených družstev. Účastnili se hráči ze spousty zemí, teď je to jiná soutěž, o mnoho důležitější, tady zastupuji svoji zemi a pochopitelně věřím, že i tady budu na konci slavit," vybavuje si dobře svou nedávnou poslední návštěvu České republiky Andrej Golubjov.

Oba tenisté už tenkrát věděli, že jejich společná klubová příslušnost bude mít jepičí život a že o pár týdnů později budou stát proti sobě na kurtu v nejstarší týmové soutěži světa v národních barvách. Možná i proto žádné přátelství v onen předvánoční čas v Prostějově nevzniklo.

"Známe se, hráli jsme v jednom družstvu a na okruhu ATP už jsme taky hráli dvakrát proti sobě. Ale máme mezi sebou úplně normální obyčejné vztahy. V podstatě jako s každým jiným sportovcem." A podobně pragmaticky se na celou situaci dívá i Tomáš Berdych. Ten Golubjova při hře ani nijak zvlášť nesledoval.

"Člověk má plnou hlavu jinejch starostí, než aby se díval co bude za tři měsíce. Takže určitě ne a nemyslím si, že to bude hrát roli. Odehrál jsem s ním v loňském roce odehrál dva zápasy a oba byly vyrovnaný a těžký. Oba pro mě dopadly dobře," věří Tomáš Berdych, že v jeho případě bude platit přísloví do třetice všeho dobrého.

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme