Berdych podlehl Nadalovi, na Turnaji mistrů tak skončil

Tenista Tomáš Berdych zakončil svou premiérovou účast na Turnaji mistrů porážkou s Rafaelem Nadalem. Se světovou jedničkou sice sváděl v prvním setu vyrovnaný souboj, který rozsoudila až zkrácená hra, nakonec ale prohrál 0:2. Berdych tak na turnaji skončil, Španěl si naopak třetím vítězstvím ve skupině zajistil postup do semifinále z prvního místa.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Foto: Pavel Kvapilík

První set nabídl vyrovnanou bitvu obou hráčů. Už v úvodním gemu měl Berdych dva brejkboly, ale nevyužil je. V závěru sady měl navrch pro změnu Nadal, ani on však soupeřův servis neprolomil. O vítězi setu tak rozhodoval až tiebreak, který Španěl získal v poměru 7:3.

Druhá sada už vyzněla jednoznačně ve prospěch mladšího, ale zkušenějšího Nadala. Ten dovolil Berdychovi jedinou hru - tu hned první při jeho podání. Od té doby vyhrál nejlepší tenista současnosti zbývajících šest gemů. V celém utkání tak triumfoval 7:6 a 6:1.

Turnaj mistrů tím pádem zná první semifinálovou dvojici, tvoří ji Nadal a Brit Andy Murray. O soupeři Švýcara Rogera Federera se rozhodne v utkání Američana Andyho Roddicka se Srbem Novakem Djokovičem. Tomu stačí uhrát jediný set.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít