Daviscupové utkání českých tenistů proti domácí Austrálii odstartuje Veselý

České tenisty čeká v Austrálii o víkendu první kolo letošního Davis Cupu. Program zahájí Jiří Veselý s domácí dvojkou Thompsonem. Po nich se na dvorci v Kooyongu představí Jan Šátral a největší hvězda utkání Kyrgios. O pořadí pátečních zápasů rozhodl los, pro který pořadatelé v Melbourne zvolili velmi neobvyklé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán českého tenisového týmu

Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán českého tenisového týmu | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Čeští tenisté už zažili při losování Davis Cupu různá prostředí, ale cirkusový stan ještě ne.

„V cirkusovém stanu jsem byl možná jednou v životě. Byl to pěkný zážitek,“ líčil po losování Jiří Veselý, který daviscupové utkání zahájí.

Přehrát

00:00 / 00:00

České tenisty čeká v Austrálii první kolo Davis Cupu. První zápas obstarají Jiří Veselý a Jordan Thompson

„Byla to premiéra pro všechny. Důležitější ale bude, co předvedou moji svěřenci. Los není nikdy důležitý, protože vždycky víme, kdo s kým bude hrát. Trošku jsem si ale přál, aby začínal Jirka Veselý. To utkání pro nás bude velice důležité a doufám, že se s tím vypořádává a že by ten bod mohl udělat. Doufám, že se uvolní, protože je v Davis Cupech malinko svázaný,“ řekl nehrající kapitán českého výběru Jaroslav Navrátil.

Pokud Jiří Veselý zdolá domácího debutanta Jordana Thompsona, mohlo by se jít na dvorec lépe Janu Šátralovi, jenž při své daviscupové premiéře vyzve domácí hvězdu Nicka Kyrgiose.

„Tyto velké zápasy mám rád. Nevybavuji si, že bych hrál proti někomu tahle dobrému špatně, takže nemám důvod se ničeho bát. Sice je to první zápas v Davis Cupu, ale všechno je jednou poprvé, takže doufám, že to zvládnu dobře,“ věří před svým prvním zápasem v Davisově poháru Jan Šátral.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme