Biatlonová štafeta skončila pátá. Češi stříleli nejlépe ze všech

Velmi dobrý výkon předvedla česká biatlonová štafeta v německém Ruhpoldingu. Čeští muži předvedli nejlepší střelbu a skončili pátí. Vítězství vybojovali v dramatickém závodu Rakušané. Na první úsek se po zdravotní pauze vrátil Michal Šlesingr.

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

"Myslím si, že s pátým místem můžeme být spokojení. Pole je tak vyrovnané, že když bojujete do šestého místa, tak patříte k těm štafetám, které mohou pomýšlet ještě výš," řekl Radiožurnálu reprezentační trenér Ondřej Rybář.

Štafetu rozbíhal uzdravený Michal Šlesingr, který do štafetového závodu zasáhl po dlouhé absenci. Při svém účinkování pouze jednou dobíjel a štafetu předával s dvacetisekundovým odstupem.

Na druhém úseku se představil Michal Krčmář. Nejmladší Čech v závodě střílel, stejně jako Šlesingr na předchozím úseku, pouze s jednou chybou. Horší výkon předvedl na okruhu, kde nabral ztrátu a předával na devátém místě.

Velký posun pořadím zařídil Jaroslav Soukup. V obou svých střeleckých položkách byl rychlý a naprosto bezchybný. Většinu svého sedm a půl kilometru dlouhého úseku jel osamocen, časová ztráta na vedoucí Němce přesto nenarostla a předával jako pátý.

Poslední úsek měl na starost Ondřej Moravec. Toho v prvním kole běhu sjeli soupeři zezadu, ale díky bezchybné střelbě v leže odjížděl na šestém místě, spolu s Italem Hoferem.

Při poslední střelbě předvedl Moravec rychlopalbu bez jediné chyby a na jednou dobíjejícího Itala si vypracoval malý náskok. O ten sice na okruhu přišel, ale poté ho opět získal a se šesti vteřinami k dobru dojel na páté pozici.

O pozice na stupních vítězů do poslední chvíle bojovali biatlonisté Německa, Ruska a Rakouska. Z poslední střelby odjížděli Němec Schempp, Rakušan Landertinger a Rus Shipulin spolu. O vítězi rozhodla až cílová rovinka. O jedinou desetinu dříve před domácím závodníkem dojel Rakušan Dominik Landertinger a zajistil tak svému týmu vítězství.

V předposledním štafetovém závodě před olympiádou v Soči zcela vyhořeli favorité z Norska. Ti s konečným devátým místem nemohou být spokojeni.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Eder, Landertinger) 1:15:40,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Stephan, Birnbacher, Lesser, Schempp) -0,1 (0+9), 3. Rusko (Volkov, Usťugov, Malyško, Šipulin) -14,9 (0+7), 4. Švédsko -25,1 (1+7), 5. ČR (Šlesingr, Krčmář, Soukup, Moravec) -41,4 (0+2), 6. Itálie -47,3 (0+7).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít