Češi se vrátili z olympijského festivalu mládeže. Zkušenosti se budou hodit, myslí si Reichel

Dva medailové týmy ze Zimního evropského olympijského festivalu mládeže dnes přistály v Praze. Z leteckého speciálu nejprve vystoupilo smíšené družstvo skokanů na lyžích se zlatou medailí, po nich stříbrná parta hokejistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér litvínovských hokejistů Robert Reichel má důvod k úsměvu. Jeho týmu se daří. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Byli jsme všichni nervózní, protože jsme chtěli vyhrát. Stříbro je taky pěkné, úspěch to je určitě ohromný, ale na prsou by to hřálo víc, kdyby tam byla zlatá medaile,“ popisoval trochu zklamaným hlasem, ale i tak za stříbro šťastný kapitán hokejistů Marek Zachar.

Jeho partu trénoval olympijských vítěz z Nagana Robert Reichel, který když v únoru 1998 slavil zlato, současná reprezentace do 17 let teprve přicházela na svět. A jak Reichel říká, je někdy těžké hráče v tomto věku připravit na důležitý zápas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští reprezentanti se vrátili z Evropského olympijského festivalu mládeže. Trenér hokejistů Reichel chválí přístup mladých hráčů

„Kluky vždy motivujeme, aby to brali tak, že jde o sport, zábavu. Musí ale plnit úkoly, které po nich trenéři chtějí. A to plní. Někdy sice méně, ale jsou to furt děti. Snaží se ale pracovat na sto procent,“ chválí Albi, jak se litvínovskému odchovanci přezdívá.

Na to, že by se hráči nesnažili, si tak trenér Reichel stěžovat nemůže. Evropské olympijské hry mládeže v rakouském Montafonu byly podle něj akcí, která se hokejistům do budoucna náramně hodí.

„Sice to byla olympiáda mládeže, ale něco podobného kluci můžou zažít za pár let, když budou na velkých akcích, jako je olympiáda dospělých nebo mistrovství světa. Možná i zkušenost, že hráli finále, se jim bude jednou hodit,“ uvažuje Reichel.

Zkušenosti ale nesbírali jen stříbrní hokejisté, ale také například smíšeně družstvo ve skocích na lyžích, které přivezlo domů zlato. Byť původní ambice byly trochu jiné.

„Nevím jak ostatní, ale doufala jsem, že v mixech by tam ta placka být mohla. A podařilo se,“ usmívá se zlatá medailistka Zdena Pešatová.

František Kuna, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme