Družstvo skokanů na lyžích skončilo v Klingenthalu šesté

Čeští skokani na lyžích skončili v soutěži družstev v německém Klingenthalu šestí. Po prvním kole sice Roman Koudelka, Jan Matura, Antonín Hájek a Jakub Janda útočili na medailové pozice, druhé skoky se ale třem ze čtyř Čechů nepovedly. Závod vyhráli domácí Němci.

Na stupně vítězů český tým nedostal ani skvělý výkon Romana Koudelky

Na stupně vítězů český tým nedostal ani skvělý výkon Romana Koudelky | Zdroj: ČTK

První kolo výborně zahájil Jakub Janda, který skokem dlouhým 133 a půl metru usadil českým na čtvrté pozici. Po 126 a půl metru dlouhém skoku Antonína Hájka sice Češi klesli na šesté místo, těsně pod medailové pozice je ale vrátil Jan Matura za 131,5 metru.

V nejsilnější skupině závodníků skákal vítěz tréninkového kola Roman Koudelka. Výkonem 141,5 předvedl závodník z Lomnice nad Popelkou druhý nejlepší výkon prvního kola a přiblížil český tým k medailovým pozicím. Ze čtvrtého místa ztráceli Češi na třetí Nory pouze 2,4 bodu.

Po prvním kole vedli Japonci o 4 desetiny bodu před týmem Německa.

Každým skokem si věřím víc a víc, říká skokan Roman Koudelka

Druhé soutěžní skoky se nepovedly Jakubu Jandovi, který po špatném odrazu doletěl na 127,5 metru, ani Antonínu Hájkovi, který skočil ještě o 6 metrů méně. Před český tým se dostali Finové a odstup na medailové pozice vzrostl na téměř 23 bodů.

Po 128 metrů dlouhém skoku Jana Matury se před české družstvo dostali i Slovinci. V poslední sérii sice zazářil výkonem 143 metrů Roman Koudelka, na vylepšení konečného šestého místa to ale nestačilo.

První soutěž družstev nového ročníku SP vyhráli domácí Němci ve složení Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Andreas Wellinger a Severin Freund. Druzí skončili o 29 bodů zpět Japonci. Třetí skončili Norové.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít