Finsko 0:2 Slovensko

Oblevy se běžecký seriál Stopa pro život bát nemusí

Zimním sportovcům se zima pochopitelně hodí, ale i ta má své hranice. Organizátory republikového šampionátu v běhu na lyžích trápí až neregulérní mráz v Novém Městě na Moravě. To je závod pro profesionály, ale prestižní klání čeká i amatérské běžce. Příští víkend startuje první díl seriálu Stopa pro Život - tradiční Karlův běh. Ani do Krušných Hor ale zřejmě obleva nepřijde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minulý rok žehrali pořadatelé Karlova běhu na déšť a místy nedostatek sněhu. Teď mají stopy přemrzlé a sněhu doslova po krk.

„Včera jsem byl na Božím Daru. Cesta je v pořádku. Je to všechno vyčištěné, silničáři to upravují každý den,“ tvrdí Petr Voráček z pořádajícího Slovanu Karlovy Vary. Na start na Boží Dar se tedy dostanete, ale jen natěšení nebo odvážní z auta vylezou.

„Já si myslím, že závodit se dá i při - 20°C. Takovéhle teploty ale přes den nejsou. Je maximálně – 10°C nebo – 11°C. Já nechci nikoho urazit, ale ty prognózy oni trefí tak tři dny dopředu, takže ještě nemá cenu na to koukat,“ myslí si Petr Voráček.

Stejně jako na další díly Stopy pro Život, tedy Šumavský Skimaraton na Horské Kvildě a Krkonošskou sedmdesátku ve Špindlerově Mlýně, připraví organizátoři i na Božím Daru prvotřídní zázemí s vytápěným stanem, úschovnou, nebo servisem lyží. Ať už v podobě, že vám lyže profesionálně navoskují, nebo že si je sami namažete.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oblevy se běžecký seriál Stopa pro život bát nemusí

„Zjistili jsme, že lidé jsou zvyklý mazat si lyže sami. Sousta jich má ještě tendenci, že to nebude svěřovat profesionálům. Proto jsme se v letošním roce rozhodli, že na to vyčleníme stan, kde budou mít připravená místa, kdesi lidé budou moci namazat v dobrých podmínkách, aby to nedělali u auta na parkovišti,“ přidává jedno z vylepšení po zkušenosti z prvního ročníku jedna z organizátorek Stopy pro Život Lenka Ptáková.

Na 41. ročník Karlova běhu se můžete přihlásit do pondělí přes internet za zvýhodněnou cenu, nebo klidně až těsně před startem. V sobotu začínají klasické závody v 11 hodin, nedělní klání volnou technikou startují v 10 hodin.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme