Ondřej Moravec navázal na víkendové úspěchy a v Ruhpoldingu vybojoval čtvrté místo

Ondřej Moravec navázal v Ruhpoldingu na svá vystoupení vystoupení z minulého týdne a v dnešním individuálním závodě si připsal další umístění mezi nejlepšími poté, co skončil čtvrtý. Moravec vytěžil zejména z čisté střelby, což se vedle něj podařilo už pouze Cvetkovovi z Ruska. Do elitní desítky se z českých zástupců dostal ještě Michal Krčmář, jenž si desátým místem vytvořil kariérní maximum. Závod ovládl lídr Světového poháru Martin Fourcade.

Ondřej Moravec dnes v Ruhpoldingu dosáhl na další výborný výsledek

Ondřej Moravec dnes v Ruhpoldingu dosáhl na další výborný výsledek | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Český biatlonista v dnešním závodě na 20 kilometrů prokázal, že mu v této sezoně Ruhpolding svědčí. Minulý týden v Německu totiž obsadil druhé místo v závodě s hromadným startem a ani dnes nebyl od medailového umístění daleko, když dlouho po svém dojezdu držel třetí příčku.

O tu ho nakonec připravil rakouský závodník Simon Eder, který cílem projel na druhém místě a tato příčka mu již zůstala až do průjezdu posledního biatlonisty. Moravcovi k třetí pozici, jež obsadil Šipulin, nakonec chybělo necelých devět sekund.

Svůj nejlepší výsledek v závodě Světového poháru dnes oslavil Michal Krčmář, který minul jenom jednou a skončil desátý.

Podobně rychle jako Moravec běžel i Michal Šlesing, ale toho o lepší výsledek připravily tři minely na střelnici.

Slušně rozjetý měl závod i Adam Václavík, pro kterého to bylo teprve druhé vystoupení mezi elitou. Václavík předvedl vynikající běh, ale o naděje na nečekaný úspěch přišel kvůli třem chybám na poslední střelecké položce.

To byl teda závod! Ondra v individuálu dnes předvedl skvělou střelbu a zaslouženě se postavil na pódiu do velmi dobré...

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 13. leden 2016

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - vytrvalostní závod (20 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 50:53,9 (1 tr. minuta), 2. Eder (Rak.) -17,5 (1), 3. Šipulin (Rus.) -28,9 (1), 4. Moravec (ČR) -37,0 (0), 5. Cvetkov -58,0 (0), 6. Garaničev (oba Rus.) -1:07,0 (1), 7. Stenersen (Švéd.) -1:41,9 (1), 8. Doll (Něm.) -1:54:0 (2), 9. Bjöntegaard (Nor.) -2:04,5 (2), 10. Krčmář -2:19,0 (1), ...33. Šlesingr -3:56,1 (3), 41. Václavík -4:13,8 (4), 53. T. Krupčík -4:47,7 (3), 93. Soukup (všichni ČR) -9:28,9 (7).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 601 b., 2. T. Bö 438, 3. Svendsen (oba Nor.) 434, 4. Fillon-Maillet (Fr.) 376, 5. Šipulin 371, 6. Björndalen (Nor.) 366, ...13. Moravec 267, 27. Šlesingr 157, 33. Krčmář 135, 52. Soukup 37, 82. T. Krupčík 3.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít