Po individuálních se jedou v Liberci týmové sprinty, Češi mají větší šance

Milovnici sprintu na lyžích se dočkají v Liberci dalšího dárku. Po sobotních individuálních závodech Světového poháru se pojedou na tratích ve Vesci atraktivní týmové sprinty volnou technikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po klasice pojedou lyžaři v Liberci týmové sprinty volnou technikou | Zdroj: ČTK

Už to, že se týmový sprint pojede volnou technikou, zvedá naděje českých reprezentantů. A má to vícero důvodů než jen ten, že se na klasiku obecně hůře připravují lyže.

Klasický styl běhu obvykle výtečně ovládají Norové, zato třeba Češi a konkrétně Dušan Kožíšek mnohem raději a lépe bruslí. I to Kožíška povzbuzovalo po nepovedeném individuálním sprintu.

„Myslím, že síly zase nějaké posbírám, uvidíme, jak to půjde. Věřím v to, že já i Aleš jsme lepší skejtaři, snad to s námi bude dobré," doufá Dušan Kožíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po individuálních závodech Světového poháru se pojedou v Liberci týmové sprinty

Do semifinále sprintu nastoupí ve dvojici s Alešem Razýmem, který včera uspěl jako jediný Čech v kvalifikaci a dostal se do čtvrtfinále závodu jednotlivců. A i on věřil.

„Snad se dáme s Dušanem do kupy, a s námi i další dvojice, abychom zase předvedli nějaký postup. Ve finále se pak jede šest koleček, tři každý, takže si nás aspoň prohlédnou," myslel Aleš Razým diváky a ne soupeře.

Kromě toho, že se v semifinále týmového sprintu mužů představí hned po 13. hodině hned čtyři české dvojice, budou už od půl jedné závodit také ženy. Finále jsou na programu odpoledne.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme