Podle Petráska má i přes současné neúspěchy české klasické lyžování budoucnost

Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se konalo v italském Val di Fiemme, mnoho radosti českým fanouškům nepřineslo. Nejlepším výsledkem Lukáše Bauera bylo šestnácté místo v závěrečné klasické padesátce. I přesto reprezentační trenér Miroslav Petrásek věří v budoucnost českého běhu na lyžích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká štafeta dojela jedenáctá. Lukáš Bauer (uprostřed) na druhém úseku. | Zdroj: ČTK

Petrásek sice zažil rozčarování z výsledků Lukáše Bauera a Martina Jakše, s výkony Aleše Razýma a Jiřího Magála byl ale spokojený.

"Bohužel se Lukáš, lídr výpravy, nepotkal s formou a od toho se odvíjí úspěšnost celého šampionátu. Druhým, kdo měl předvádět výsledky, byl Martin Jakš, ale opět není z různých příčin v optimální kondici," shrnuje situaci Petrásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak Petrásek hodnotí současnou situaci českého klasického lyžování, zjišťovala Šárka Sudová

Naše klasické lyžování poslední dobou doplácí na generační propast, která se stále prohlubuje. "Generace Bauera, Magála a Koukala stárne, v dobách své největší slávy předváděli lepší výkony. Ale stále to jsou nepostradatelní lidé," přiznává Petrásek.

Mezi mladšími vidí potenciál zejména v šestadvacetiletém Jakšovi a stejně starém Razýmovi. "Tihle dva maldí závodníci by mohli přebrat štafetu a uvidíme, kdo k nim přibude."

Otázkou tak zůstává už jen to, zda dva závodníci, do kterých Petrásek vkládá takové naděje, budou na spásu českého klasického lyžování stačit.

Šárka Sudová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme