Sáblíkovou čeká start ve Světovém poháru

Martina Sáblíková se zítra poprvé postaví jako dvojnásobná olympijská vítězka na start závodu Světového poháru. Ten úvodní - před týdnem v Nizozemsku - musela vypustit, protože ji postihla střevní viróza. Teď už jí ale nic nebrání, aby se rozjela na ledový ovál.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při tréninku

Martina Sáblíková při tréninku | Foto: Klára Stejskalová

Zdraví je hlavní a bez něj to prostě nejde. Platí to i pro dvojnásobnou olympijskou vítězku, která se o pravdivosti tohoto výroku přesvědčila před týdnem. Ovšem důležitější je momentální zdravotní stav Martiny Sáblíkové.

„Můžu říct, že jsem docela dost fit, ale nevím, jestli je to na sto procent. Startovat už můžu, ale uvidíme, jak to bude při závodech,“ povídala evidentně dost vesele Martina Sáblíková.

Mimochodem, přišla se svým týmem na to, co jí skutečně bylo? „Doktoři v Herenveenu říkali, že je to nějakého virového původu a že to bude trvat týden. Týden to opravdu trvalo, tak to opravdu bylo tohle to. Bohužels tím se nedá nic nedá dělat,“ pravila smířeně Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíkovou čeká start ve Světovém poháru

Ostatně, minulý týden už teď skutečně nemá moc smyslu rozebírat. Pokud ovšem... Pokud nebude mít nemoc a oslabení organismu ještě následky. To si testovala Martina Sáblíková při dnešním tréninku v Berlíně.

„Je to celkem normální, akorát uvidíme, jak to bude vypadat při závodě potom časově. Jezdí se mi technicky celkem v pohodě.Při tom závodě,když člověk pojede sám a pojede víc kol, tak to bude trošku něco jiného,“ předpokládá světová rychlobruslařská jednička.

Cíle až po 1500

A jestliže sportovec obvykle sám vytuší, co by sám od sebe mohl očekávat, po nemoci to jde hůře.

„To nevím, protože já se soustředím opravdu na ten závod, abychom mohli startovat, takže jsme nejeli nic měřeného, takže tam nastoupím a budu chtít podat svůj nejlepší výkon. Uvidíme, na co to bude stačit.“

Ale nějakou taktiku je dobré si před závody určit, nějaké cíle si sportovec pro své starty dát musí.

„1500 metrů bude pouze test na tu trojku. Podle toho jak se mi to pojede, tak budu vědět jak to bude v sobotu, kdy jedu tu trojku a tam budu chtít na stupně vítězů, ale opravdu nevím jak mě ta nemoc dokáže ovlivnit,“ říká o svých cílech Martina Sáblíková.

Ať už to dopadne, jak to dopadne, jedna věc je jistá už předem. Jaká? To, že nejen čeští fanoušci budou zvědaví, jak si v prvním velkém závodu sezóny povede dvojnásobná olympijská vítězka. Necítí tedy ta na sebe nějaký tlak?

„Ani ne, ikdyž je mi jasné, že potom úspěchu na olympiádě všichni očekávají co nejlepší výsledky. Já se samozřejmě pokusím podat co nejlepší výkon a uvidíme,“ nenechává se Martina Sáblíková unést spekulacemi, ani velkými slovy.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme