Šárka Záhrobská se na domácí trati nezlepšila

Před slalomem v domácím prostředí mluvila Šárka Záhrobská o touze zajet nejlepší výsledek sezóny. Pátému místu z Velkého Javoru se ale zdaleka nepřiblížila. Ve Špindlerově Mlýně skončila dvacátá, což je naopak její nejhorší umístění ze všech slalomů, které tuto zimu ve Světovém poháru dojela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Šárka Záhrobská | Foto: Tomáš Lisý

I tak byla rodačka z nedalekého Benecka hlavní atrakcí dne. Podle ovací publika jste i poslepu odhadli, že jede právě Záhrobská. V cílovém prostoru rozdávala podpisy i úsměvy do fotoaparátů a domácí prostředí si pochvalovala.

„Ten tlak tady je. Na druhou stranu je příjemné, když jedete dolu a slyšíte, jak vám lidí fandí. Takže si myslím, že se to tak vyrovná a závodit doma je příjemné,“ říká Záhrobská.

Nad svým výkonem ani výsledkem pochopitelně nejásala, ale ani se tím nermoutila. Zkrátka jen dvacáté místo zařadila do kontextu této sezóny.

„Tahle sezóna je zkrátka taková, že se mi nedaří, tak jak bych chtěla, ale rozhodně to neberu jako nějakou tragédii, že bych tady smutnila.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská se na domácí trati nezlepšila

Slalomem a týmovou soutěží při finále Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide pro Šárku Záhrobskou příští týden v neděli závodní zima skončí. Pak dostane šestadvacetiletá lyžařka několikaměsíční prostor na dopilování nové techniky své jízdy.

„Těším se, že už začneme na něčem stavět a stabilizovat to tělo v tom, co se učím. Do teď jsem se učila a na sobě rozpohybovávala spoustu věcí, tak se těším, že už to tam začneme stabilizovat, abych třeba potom nebyla tak unavená,“ těší se česká slalomářka.

Hole pořizovat nebude

Slůvko začneme, zahrnuje současný realizační tým Šárky Záhrobské, ve kterém k žádným převratným změnám nedojde. Hole, kterými by měla podle svého otce a bývalého trenéra Petra Záhrobského vyhnat své současné trenéry, si Záhrobská rozhodně pořizovat nehodlá.

„Ne, ne, já mám holí dost, ale určitě ne. Musím pořád hledat, jak se to dá dělat lépe. Samozřejmě, že každý dělá chyby, ale co se týká tréninku na sněhu, tak určitě nic měnit nebudeme. Budeme se hodně věnovat volné jízdě. Třeba jeden kemp uděláme jen bez tyčí a pilovat tu techniku.“

Zatímco Šárka Záhrobská nebo také po krkonošském závodě už jistá držitelka Malého křišťálového glóbu za slalom Marlies Schildová už mohou sezónu bilancovat, pro dvě přední dámy Světového poháru to nejdůležitější teprve přijde.


Boj o Velký křišťálový glóbus

V Krkonoších se pořádně zdramatizoval boj o Velký křišťálový glóbus pro celkovou vítězku Světového poháru. Němka Maria Rieschová stále vede, ale Američanka Lindsey Vonnová stáhla její náskok na pouhých 23 bodů.


„Cítím se teď mnohem jistější. Finálový týden v Lenzerheide (lencrhajde) bude vzrušující. Snad mi vydrží forma a moje dobré rozpoložení, už se do Švýcarska těším,“ říkala před odjezdem ze Špindlerova Mlýna Vonnová, ve které se probudil lovecký instinkt, kdežto rozmrzelá Rieschová se ocitla v pozici úspěšně naháněné zvěře.

„Pro mě to byly opravdu dost špatné dva dny, jsem šeredně zklamaná. Ukazuje se, jak rychle se v alpském lyžování mění situace. Před dvěma týdny jsem vyhrávala a cítila se skvěle. Na tyhle závody musím ale honem zapomenout. Do finále půjdu pořád z prvního místa, a i kdybych Velký křišťálový glóbus nezískala, svět se kvůli tomu točit nepřestane,“ povídala očividně unavená Maria Rieschová, která bude šetřit tím, že se z Krkonoš do Švýcarska přesune helikoptérou.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme