Skikrosařka Zemanová zajela nejlépe v kariéře. V den svých narozenin

Česká skikrosařka Andrea Zemanová dnes slaví jednadvacáté narozeniny. Nadělila si k nim nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře. Ve francouzském středisku Val Thorens dojela čtrnáctá.

Tomáš Kraus (vlevo) vypadl v závodě SP ve Val Thorens už v osmifinále. Lépe dopadly Andrea Zemanová a Nikol Kučerová (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Mladá závodnice porazila i svou zkušenější kolegyni Nikol Kučerovou, která bude Českou republiku reprezentovat v Soči. Obě byly vyřazeny ve čtvrtfinále a obsadily čtrnáctou, respektive šestnáctou pozici.

I Zemanová ještě může doufat v účast na olympiádě. V redukovaném pořadí jí patří 34. místo, kvóta je ale stanovena na 32 závodnic. Musí tedy doufat v neúčast lépe postavených soupeřek.

O něco hůře si vedl jejich mužský kolega Tomáš Kraus. Devětatřicetiletý veterán a další reprezentant pro nadcházející olympijské hry vypadl v osmifinálové jízdě a celkově byl klasifikován jako devatenáctý.

Vítězství v ženském závodě vybojovala vedoucí závodnice Světového poháru, Kanaďanka Marielle Thompsonová. Mezi muži dominoval John Teller z USA. Kanaďan David Duncan dojel třetí a posunul se na první místo celkového hodnocení.

Druhý závod ve francouzském Val Thorens byl náhradou za zrušený závod v německém Bischofswiesenu. Narozdíl od včerejšího klání, které bylo přerušeno, se i přes větrné počasí a mlhu dojel do konce.

Závod SP ve skikrosu ve Val Thorens (Francie):

Muži: 1. Teller (USA), 2. Öhling Norberg (Švéd.), 3. Duncan (Kan.), ...19. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Duncan 310 b., 2. Öhling Norberg 305, 3. A. Matt (Rak.) 287, ...19. Kraus 76.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Müllerová (Švýc.), 3. Davidová (Fr.), ...14. Zemanová, 16. Kučerová (obě ČR) vyřazeny ve čtvrtfinále.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Thompsonová 420, 2. Müllerová 372, 3. Smithová (Švýc.) 290, ...24. Kučerová 69, 26. Zemanová 58.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít