Slovinci zažívají na MS ve sjezdovém lyžování šťastné chvíle. Čechům už ‚utekli‘

Čeští reprezentanti měli zatím pokaždé k medaili hodně daleko, a tak reportér Radiožurnálu Jan Kaliba může jen tiše závidět kolegům ze Slovinského rozhlasu, se kterými komentátorský prostor sdílí. Dnes si užívali přímý přenos klíčových momentů ženského obřího slalomu, ve kterém Slovinka Tina Mazeová získala pro Slovinsko už třetí, tentokrát stříbrnou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tina Mazeová se stříbrnou medailí z obřího slalomu ve Schladmingu | Zdroj: Reuters

Pro sportovního reportéra je možnost přenášet krajanům úspěch reprezentantů své země pochopitelně velmi příjemným zážitkem a Slovincům se ho ve Schladmingu dostává měrou vrchovatou.

Tina Mazeová je zatím nejúspěšnějším sportovcem šampionátu a její dojezd do cíle druhého kola obřího slalomu v čase, který byl v tu chvíli nejlepší, přinutil oba slovinské kolegy, aby se do vysílání překřikovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovinci patří díky Tině Mazeové k lyžařským velmocím

Slovinští reportéři měli radost i proto, že Mazeová nakonec poskočila ze čtvrtého na druhé místo, nálada se jí výrazně zlepšila a hned bylo příjemnější pořídit s ní rozhovor. S tím prý bývá u velmi náladové dvojnásobné mistryně světa často problém.

Ale bez ohledu na její povahu Slovinci prožívají nejkrásnější mistrovství světa v historii, což je velký kontrast se situací českého týmu. Přitom když Jan Kaliba obýval s Igorem Tomincem společnou komentátorskou buňku před čtyřmi lety na šampionátu ve Val d´Isere, mohl se s ohledem na výsledky cítit rovnocenně.

Česko i Slovinsko si tehdy díky Šárce Záhrobské a Tině Mazeové odvážely po jedné stříbrné medaili. Teď sedí v komentátorské budce dva reportéři z lyžařské velmoci a jeden ze země, která se přijela zúčastnit.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme