Snowboardistka Ledecká vyhrála paralelní slalom Světového poháru

Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála podruhé v kariéře závod Světového poháru. V rakouském Bad Gasteinu ovládla paralelní slalom, když ve finále česká reprezentantka porazila Švýcarku Patrizii Kummerovou.

Snowboardistka Ester Ledecká

Snowboardistka Ester Ledecká | Foto: EYOWF

„Musím poděkovat celému týmu, protože odvedl skvělou práci. Byl to úžasný den, užila jsem si každou jízdu a jsem hrozně šťastná. Je to úžasné nakopnutí, ale každý závod je jiný a musí se k němu taky tak přistupovat,“ řekla Českému rozhlasu Ester Ledecká.

Devatenáctiletá Ledecká jela první závod mezi elitou od únorových olympijských her v Soči, kde skončila šestá a sedmá, ale pak léčila problémy se zády. Úvodní dva podniky této sezony vynechala po otřesu mozku z tréninku.

Začátkem týdne se Ledecká rozjela na závodech kategorie FIS v Gosau sedmým místem a výhrou. Formu potvrdila i nyní na svahu v Bad Gasteinu, na kterém loni stála poprvé na pódiu díky druhému a třetímu místu v paralelním slalomu.

V kvalifikaci zajela dcera zpěváka Janka Ledeckého druhý čas a pak vládla rozjížďkám. V prvním kole porazila Norku Hilde-Katrine Engeliovou a následně tři Švýcarky - ve čtvrtfinále Stefanii Müllerovou, v semifinále Julii Zoggovou a ve finále Kummerovou.

Připsala si tak druhý triumf v kariéře. Poprvé závod Světového poháru vyhrála loni v lednu v Rogle, kde kralovala v paralelním obřím slalomu.

Závody SP ve snowboardingu v Bad Gasteinu (Rakousko) - paralelní slalom:
Muži:
1. Z. Košir (Slovin.), 2. Mick (It.), 3. Bussler (Něm.).
Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 12 závodů): 1. Z. Košir 1800, 2. Fischnaller (It.) 1360, 3. Mick 850.
Průběžné pořadí SP: 1. Z. Košir 2600, 2. Fischnaller 2360, 3. Karl (Rak.) 1060.

Ženy:
1. Ledecká (ČR), 2. Kummerová, 3. Zoggová (obě Švýc.).
Průběžné pořadí slalomu (po 2 z 12 závodů): 1. Schöffmannová (Rak.) 1090. 2. Ledecká 1000, 3. Kummerová 980.
Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová (Rak.) 1690, 2. Schöffmannová 1380, 3. Kummerová 1340, ...6. Ledecká 1000.

ČTK, Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít