Stupně vítězů pro Puskarčíkovou. Stíhačku v Pokljuce dojela na třetím místě

Biatlonistka Eva Puskarčíková poprvé v kariéře dosáhla na individuální stupně vítězů ve Světovém poháru. V závěru stíhacího závodu ve slovinské Pokljuce odrazila útok francouzské hvězdy Dorinové-Habertové a dojela třetí. Vyhrála Němka Dahlmeirová před Finkou Mäkäräinenovou. Veronika Vítková dojela 15., Gabriela Koukalová po pokažené střelbě 26.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Puskarčíková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Vloni se na stejném stadionu vztekala, letos slaví v Pokljuce životní úspěch. Vyjela z osmého místa a chybovala jen na první střelbě. Na chvíli vypadla z elitní desítky, ale ve zbylých třech položkách desetikilometrového závodu už nechybovala.

Jak to chodí na pódiu? ptá se Puskarčíková. 'Napůl zkažený' závod skončil dramatem v cílové rovince

Číst článek

A soupeřky postupně odpadaly, mezi nimi bohužel i Gabriela Koukalová. Obhájkyně prvenství ve Světovém poháru zkazila druhou střelbu a se třemi chybami se propadla až za elitní dvacítku. Poslední střelba se nepovedla ani Veronice Vítkové, i tak se z 30. místa na startu posunula na patnácté.

Na poslední střelbu přijela Puskarčíková ve druhé skupince na osmém místě. Jenže většina soupeřek chybovala. Vpředu utíkala za obhajobou vítězství ze sprintu Laura Dahlmeierová, za ní se na sněhu rozhořel boj o stupně vítězů. V něm byly dvě hvězdy – Kaisa Mäkäräinenová s Marií Dorinovou Habertovou – a česká blondýnka.

Mäkäräinenová je pověstným rychlíkem na lyžích a dojela si pro třetí místo. Puskarčíková se za ní v posledních stovkách metrů zavěsila a odrazila všechny útoky francouzské hvězdy. V cíli byla před Dorinovou-Habertovou o jedinou desetinu vteřiny.

25letá rodačka z Harrachova dojela poprvé v kariéře na stupních vítězů v individuálním závodě SP, v průběžném pořadí se posunula už na 7. místo, Gabriela Koukalová je pátá, ale dnes ztratila. Dojela až jako šestadvacátá.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme