V průběhu Turné čtyř můstků není čas na změny

Jestli neumíš skákat na lyžích, nelez na můstek. To je jedno ze základních pravidel zaručujících přežití. A jestli chceš něco měnit na svém stylu nebo vybavení, nezkoušej to na Turné čtyř můstků. Tím se zase řídí skokani, aby uspěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Hlava | Foto: Petr Gerhardt

Turné čtyř můstků má spoustu psaných pravidel. A možná ještě více nepsaných, díky kterým se dá vyhrávat. Nic nového nevymýšlet, nic nového nezkoušet, patří mezi ta zlatá. "Na tom turné asi tolik ne, protože je to bráno jako důležitý závod. Tréninkové skoky jsou jenom dva, takže se těžko něco zkoumá, protože se člověk soustředí na to, aby se mu povedly a získal tu sebedůvěru," říká Jan Matura. Přesto Češi v Innsbrucku lehounce experimentovali. Třeba Borek Sedlák se stylem skoku - ale jenom v tréninku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V průběhu Turné čtyř můstků není čas na změny

"Snažil jsem se nepospíchat tolik na lyže za hranou, protože tím se srážím v letový fázi a přicházím o hodně metrů. Ale nepovdelo se mi to tak, jak jsem si to představoval. Tak jsem se vrátil k tomu, co fungovalo v prvním kole, ne v tom druhým. A zdá se, že to bylo lepší," vysvětloval Sedlák po úspěšné kvalifikaci. Roman Koudelka si vzal do kvalifikace naschvál tréninkovou, tedy horší, kombinézu, aby si dokázal, že i s ní postoupí a ještě si zvednul sebevědomí.

Ale Lukáš Hlava šel nejdál. "Oproti závodu v Garmischi mám o tři centimetry kratší lyže, protože jsem měl trochu problémy s váhou, takže jsem se dostával pod hranici. Musel jsem se dopíjet a dojídat a necítil jsem se potom tak dobře. Byl jsem trošku zpomalenější a to dokáže také ovlivnit délku odrazu a všechno," vysvětluje Lukáš Hlava.

Ani on ale v časovém presu na Turné nezkouší nic neznámého. S kratšími lyžemi cvičně skákal už v létě. Když už někdo něco na Turné mění, tak je na tom už hodně bledě. Jako Roman Koudelka, když loni o dni volna při tréninku zkoušel změnit nájezdové postavení. "Nemělo to by se, ale minulý rok mi to tady nešlo a už jsem nevěděl kudy kam. Tak jsme zkoušeli různý věci, který by přinesly nějaké zlepšení, ale nakonec se to nepovedlo. Ale loni bylo loni a letos je letos." A letos postoupil v pohodě do prvního kola.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme