Vůbec jsem se nedívala, jak kdo jede, přiznala po závodě stříbrná Soukalová

Necelý týden po zlaté medaili ze smíšené štafety se může biatlonistka Gabriela Soukalová radovat z druhého místa na světovém šampionátu. Vybojovala ho ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů a dlouho přitom mohla doufat v další triumf. Připravila ji o něj jen Ruska Jekatěrina Jurlovová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stříbrná Gabriela Soukalová se v cílové rovince vydala ze všech sil a za cílem dlouho ležela na sněhu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ve chvíli, kdy Gabriela Soukalová dostala na krk stříbrnou medaili, si už mohla v klidu oddechnout. Už neležela vysílená za cílem a nepřipomínala Šípkovou Růženku. Do finiše dala všechno a věděla, že to víc, tedy na zlato, už nešlo.

„Já už jsem potom sotva jela a dávalo mi čím dál tím víc zabrat a vůbec dát jednu nohu před druhou. A z posledního kopce si toho vlastně ani moc nepamatuji,“ přiznala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová ještě dlouho poté, co měla v kapse stříbro, kroutila hlavou nad tím, jak se jí to povedlo. Po závodě s ní natáčel Tomáš Kouhout

Za cílem měla Gabriela Soukalová dost času dávat rozhovory. Třeba na téma, že ji určitě některá ze soupeřek porazí a jak blížícímu se úspěchu nemůže uvěřit. Až když se před ní po 45minutách dostala Ruska Jekatěrina Jurlovová, bylo o barvě medaile jasno.

Gabriela Soukalová předtím raději ani nesledovala jak velice těsně, jen o sekundu a kousek, za ní končily Finka Mäkäräinenová a Italka Wiererová.

„Protože, jak jsem třeba ty předchozí závody sledovala, tak jsem byla většinou čtvrtá. A tady jsem si říkala: Ať jsem buďto pátá, anebo ať mám medaili. Tak jsem se radši odešla převléknout do buňky a vůbec jsem se nedívala, jak kdo jede,“ popisovala Gabriela Soukalová.

A to, že se před ní dostala zrovna Jekatěrina Jurlovová, která nikdy nebyla ani na stupních vítězů na velkých závodech, v této sezoně skoro nezávodila a i Rusové ji sem vzali jako poslední možnou volbu, ji překvapilo.

„Pravdou je, že zrovna do ní bych to neřekla. Ale prostě to tak je. A jsem strašně moc vděčná za to, že jsem si mohla tu třešničku utrhnout takhle vysoko zase,“ radovala se Gabriela Soukalová ze stříbrné medaile a nechtěla spekulovat o výrazném nárůstu formy své jediné přemožitelky.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme