Aplikace Nesnězeno funguje necelý rok a přebytečné porce v ní nabízí stále víc podniků, celkem 255. První byly ty v Brně, postupně přibyly restaurace třeba v Olomouci, Ostravě nebo v Praze.
„Nejčastěji lidé vyhazují zeleninovou oblohu. Když ji tam nemají, nadávají. Když ji tam ale mají, tak se jí ani nedotknou,“ líčí situaci jeden z číšníků.
Jídlo, které by obchodník neprodal, si můžou lidé koupit za zlevněnou cenu. Uživatelům stačí stáhnout aplikaci, kde si najdou konkrétní podnik a balíček.
V Německu je ročně vyhozeno 11 milionů tun potravin, v Evropské unii na 80 milionů tun. Jednou z možností, jak vyhozené jídlo zachránit, je vybírání poplenic. To je však v Německu nelegální.
Ve Francii bude do dvou až čtyř let zakázáno ničení nového neprodaného zboží, jako je oblečení, hygienické potřeby, kosmetika a elektronika. Bude tak první zemí na světě, která plýtvání učiní přítrž.
Máte doma jídlo, které nestihnete sníst? Darovat ho můžete několika kliknutími přes mobilní aplikaci Too Much. Takto proti plýtvání bojují obyvatelé Belgie. Autorem nápadu je belgický herec.
Víte, co bude ovlivňovat naši i světovou kulinární scénu v příštím roce? Stovky foodkritiků, nutricionistů, kuchařů, ale i chytráků nabízí trendy našeho stravování roku 2018.
Od soboty je spuštěna registrace pro dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat v letošní Národní potravinové sbírce. Kromě pomoci azylovým domům, seniorům a dalším chce sbírka upozornit na plýtvání jídlem.
Téma, o kterém v Dánsku mluví skoro každý. Není to uprchlická krize, udržitelná energie ani to, jaká skandinávská je lepší. Dánům leží na je plýtvání jídlem.