Kvitovou čeká 20. reprezentační utkání. Ve Štrasburku může získat pátý fedcupový titul

České tenistky budou bojovat o pátý fedcupový titul v éře kapitána Petra Pály. Tým ve finálovém utkání ve Francii povede jako jednička Karolína Plíšková, ale oporou chce být i nejzkušenější hráčka výběru Petra Kvitová. Pro ni to bude ve Štrasburku jubilejní 20. utkání v ženské reprezentaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová při tréninku v dějišti fedcupového finále | Foto: ČTK/AP, Jean-Francois Badias

Ano, jsou tenisové legendy, třeba Španělka Sanchezová-Vicariová či Američanky Chris Evertová a Martina Navrátilová, které reprezentovaly své země ještě mnohem víckrát, ale i dvacítka české tenistky je dost výjimečná, hlavně tím, že po naprosté většině zápasů s Kvitovou v sestavě se kapitán Petr Pála radoval z výhry.

„Když to hodně zjednoduším, tak to byla hráčka od prvního zápasu. Když hrála první zápas v Izraeli a porazila Šachar Peerovou, tak to bylo úplně neskutečné. A tohle jí zůstalo,“ vrací se kapitán Pála do roku 2008, kdy sotva plnoletou Kvitovou poprvé postavil do singlového zápasu ve Fed Cupu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bylo vidět, že je velkou hráčkou. Hned od začátku – až mě to zarazilo, říká fedcupový kapitán Petr Pála o začátcích Petry Kvitové v reprezentaci

„Bylo vidět, že je velkou hráčkou. Hned od začátku – až mě to zarazilo,“ přiznává Pála.

Jen čtyřikrát se Petra Kvitová vracela z reprezentačních srazů s českou porážkou, jinak slavila výhry a také tituly, na ten první z roku 2011 vzpomíná vůbec nejradši.

„První finále v roce 2011, kdy jsem hrála s Kuzněcovovou a vybojovala jsem to z 0:3 ve třetím. Pak holky vyhráli debla. A pak rok 2014, kdy jsme porazily Německo doma a já jsem hrála dlouhý a nároční zápas s Kerberovou. Nikdy neříkej nikdy, ale to první vítězství už nepřebije nic. A nepočítám s tím, že bych letos skončila s tenisem, takže doufám, že těch momentů bude víc,“ říká Petra Kvitová.

Boj tenistek o fedcupový hattrick zahájí ve Francii Plíšková

Číst článek

Petra Kvitová se při své dvacáté týmové bitvě představí fanouškům poprvé dnes odpoledne v utkání s domácí Garciovou.

Po zápase Karolíny Plíškové a Mladenovićové, který fedcupové finále ve Francii ve 14.00 zahájí.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme