Napíše email, připraví prezentaci. Microsoft spouští asistenta s umělou inteligencí ve spolupráci s OpenAI

Americká softwarová společnost Microsoft od příštího týdne zařadí do svého operačního sytému Windows asistenta s umělou inteligencí Copilot. Poprvé se objeví 26. září v bezplatné aktualizaci Windows 11, později bude k dispozici také ve prohlížeči Edge a softwarové sadě Microsoft 365, uvedla ve čtvrtek firma.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2023-07-19t171351z_1_230721-214928_afo.JPG

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella ve čtvrtek uvedl, že je nadšený z chatování s Copilotem ve svém osobním účtu (ilustrační foto) | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Od listopadu nabídne Microsoft velkým společnostem možnost dokoupit si Copilota k softwaru Microsoft 365, dříve Office 365, za cenu 30 dolarů (690 Kč) na uživatele měsíčně.

Firemním pracovníkům může Microsoft 365 Copilot pomoci při přípravě souborů ve Wordu a prezentací v PowerPointu a při rychlém vyhledávání informací z e-mailových zpráv. Asistenti AI dokážou mimo jiné shrnut obsah textu, formulovat návrhy e-mailů nebo zpráv.

Spolupráce s OpenAI

Copilot je jedním z výsledků úzké spolupráce firmy se startupem OpenAI, který se stal známý díky svému chatbotovi ChatGPT.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella ve čtvrtek uvedl, že je nadšený z chatování s Copilotem ve svém osobním účtu. Dodal, že v jeho očích je práce s asistenty AI stejně pozoruhodná, jako vzestup osobních počítačů v 80. letech, internetu v 90. letech a mobilních telefonů v 21. století.

Microsoft poprvé odhalil plány na Microsoft 365 Copilot v březnu. V červenci společnost oznámila, že toto vylepšení služby Microsoft 365 bude stát 30 dolarů měsíčně.

Microsoft není sám, kdo chce využít generativní AI k vylepšení zpracování textu, tabulek a prezentací. Google si účtuje 30 USD měsíčně za Duet AI pro Google Workspace, který zpřístupnil podnikům koncem minulého měsíce.

Přeměnit Microsoft 365 Copilot ve velké podnikání může trvat delší dobu. Finanční ředitelka Amy Hoodová v červenci analytikům řekla, že růst od služeb AI bude postupný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme