Mexická zoo slaví narození dvou bílých tygrů. Mláďata se poprvé ukázala veřejnosti

V mexické zoo se narodili dva bílí tygři. Zoologická zahrada města Ciudad Juarez plánuje vyhlásit anketu, ve které o jejich jménech rozhodnou děti. Mláďata jednoho z nejohroženějších zvířecích druhů na světě se po měsíci ukázala prvním návštěvníkům. Podle ošetřovatele je narození bílých tygrů v zajetí vzácné.

Ciudad Juarez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dědičným znakem je albinismus, díky kterému mají svoji charakteristickou bílou barvu. Jsou velmi vzácní, a proto jsme opravdu šťastní, že se jimi naše zoo může pyšnit," uvedl pro agenturu Reuters zaměstnanec zoo Arturo Silva.

Mláďata se narodila matce Saše a otci Jazimovi. Oba rodiče byli zachráněni z cirkusu a v mexické zoologické zahradě žijí přes dva roky.

Dva bílí tygři se narodili zhruba před měsícem a oba jsou v dobré kondici. Podle chovatelů váží zhruba dvě až tři kila. V současnosti se o ně stará 200kilogramová matka Saša. Mláďata se už také ukazují návštěvníkům zahrady.

Na 15 tisíc běžně zbarvených tygrů připadá podle odhadů zhruba jeden bílý. U rozmnožování bílých tygrů bengálských je největším problémem najít chovný pár, kdy samec a samice nejsou blízce příbuzní. Následkem takového křížení jsou různé genetické vady, mezi něž patří například šilhání.

 

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme