Mexická zoo slaví narození dvou bílých tygrů. Mláďata se poprvé ukázala veřejnosti

V mexické zoo se narodili dva bílí tygři. Zoologická zahrada města Ciudad Juarez plánuje vyhlásit anketu, ve které o jejich jménech rozhodnou děti. Mláďata jednoho z nejohroženějších zvířecích druhů na světě se po měsíci ukázala prvním návštěvníkům. Podle ošetřovatele je narození bílých tygrů v zajetí vzácné.

Ciudad Juarez Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dědičným znakem je albinismus, díky kterému mají svoji charakteristickou bílou barvu. Jsou velmi vzácní, a proto jsme opravdu šťastní, že se jimi naše zoo může pyšnit," uvedl pro agenturu Reuters zaměstnanec zoo Arturo Silva.

Mláďata se narodila matce Saše a otci Jazimovi. Oba rodiče byli zachráněni z cirkusu a v mexické zoologické zahradě žijí přes dva roky.

Dva bílí tygři se narodili zhruba před měsícem a oba jsou v dobré kondici. Podle chovatelů váží zhruba dvě až tři kila. V současnosti se o ně stará 200kilogramová matka Saša. Mláďata se už také ukazují návštěvníkům zahrady.

Na 15 tisíc běžně zbarvených tygrů připadá podle odhadů zhruba jeden bílý. U rozmnožování bílých tygrů bengálských je největším problémem najít chovný pár, kdy samec a samice nejsou blízce příbuzní. Následkem takového křížení jsou různé genetické vady, mezi něž patří například šilhání.

 

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme