Obrovský ledovec láká davy turistů do malého pobřežního městečka v Kanadě

Obyvatelům kanadského města Ferryland na ostrově Newfoundland se naskytla nevšední podívaná. Až ke břehu připlul obří ledovec, kvůli kterému se teď do odlehlého městečka sjíždějí davy turistů.

Ferryland/Kanada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé městečka Ferryland jsou na ledovce zvyklí. Kolem Newfoundland jich na jaře proplouvá hodně. Proto se také této oblasti přezdívá ledovcová ulička.

Obří ledovec, který k městu připlul letos, je úplně první v sezoně a je výjimečný tím, že připlul až úplně k pobřeží, kde uvíznul na mělčině. Dosahuje výšky 46 metrů nad hladinou, takže vysoko převyšuje okolní domy.

Fotky ledovce se objevily také na sociálních sítích. Lidé se na Twitteru a Instagramu předhánějí v tom, komu se podaří obří ledovec u Ferrylandu lépe vyfotit. K vidění jsou i záběry z dronu, který nad ledovcem přeletěl.

Z úkazu mají radost především místní. Ledovec podle kanadského rádia CBS totiž vzbudil takový zájem turistů, že jsou cestovní kanceláře zavalené rezervacemi na týdny dopředu. Vypadá to totiž, že se ledovec nikam nechystá.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme