Psi běží ke smutným pánům rychleji než k těm klidným, ukázal výzkum

Psi vyslyší lidský pláč spíše než broukání klidné melodie. Ukazuje to nejnovější výzkum vědců ve Spojených státech. Ti zkoumali emoční pouto mezi lidmi a psy a zjistili, že mazlíčci chtějí pomoct svým smutným pánům.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vědci z Univerzity Johnse Hopkinse sledovali chování 34 psů. Během výzkumu je postavili za dveře, které byly zavřené jen pomocí magnetů a na druhé straně byli jejich páni. Ti si pobrukovali známou ukolébavku a předstírali také pláč.

Pes za letu otevřel zavazadlový prostor, letadlo muselo nouzově přistát

Číst článek

Výzkumnici nakonec zjistili, že psi přiběhnou za svými páníčky rychleji, když vycítí, že jsou smutní – dokonce až třikrát rychleji. Vědkyně Emily Sanfordová britskému deníku Telegraph řekla, že když pes smutek vycítí, tak je ochotný překonat různé překážky a svému pánovi pomoct. Podle vědkyně se psi naučili číst lidské signály.

Někteří psi byli podle vědců ze smutku svých pánů tak zdrcení, že nebyli ani schopní vstát a pomoct jim. Jiní byli sice smutní, ale ne natolik, aby nepomohli. V těchto případech to prý bylo podobné, jako kdyby uslyšeli povel a chtěli ho splnit.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme