Litochlebovi. Obecní zastupitelstvo v Cikháji na Žďársku ovládla jedna rodina

V obecním zastupitelstvu v Cikháji u Žďáru nad Sázavou došlo k neobvyklé situaci. Čtyři ze sedmi křesel obsadí členové rodiny Litochlebových, všímá si Český rozhlas Vysočina.

Cikháj (Žďársko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litochlebovi, Cikháj | Foto: Daniel Zach

Nekandidovali společně, ani nebyli na vrchních místech. „Dělali jsme si srandu, že budeme dělat schůze tady,“ konstatuje žena, která se do rodiny přivdala, Sylvie Litochleb, dosavadní místostarostka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litochlebovi. Obecní zastupitelstvo v Cikháji na Žďársku ovládla jedna rodina

Spolu s Miroslavem mladším kandidovali jako nestraníci za ČSSD, Miroslav starší s Tomášem na listině Naše ves.

Lídři se ale do zastupitelstva vůbec nedostali. „Byli jsme teda hodně překvapení. Příjemně mě to překvapilo a nemohla jsem tomu uvěřit, že se tam v této sestavě dostaneme,“ konstatují.

„Za každým z nás někdo přišel, jestli půjdeme kandidovat, nikdo jsme se ale nikam necpali,“ dodává Miroslav Litochleb mladší.

Vždycky mluvili o politice

Jestli se synové shodnou se svým otce, zatím není jisté, smějí se společně. „Vždycky mluvili o politice, teď jsem ráda, že je tam budu mít,“ těší se Sylvie.

Jestli už ze svého středu vybrali budoucího starostu nebo starostku, říci nechtějí. Zjistíme to až po prvním zasedání zastupitelstva.

Text vznikl pro Český rozhlas Vysočina.

Milan Kopecký, Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme