Zbohatnout na duševním zdraví ostatních? Seriál Štěstí ASAP ukazuje svět start-upů, AI i vyhoření

Kdo dřív přijde, ten se dřív válí na jachtě. A lepší vyhořet než vyhasnout, řeknou si hrdinové nového rozhlasového seriálu Štěstí ASAP. Zachrání duševní zdraví generace a zbohatnou na tom. Tomáš, Patrik a Andula se pustí do vývoje aplikace, ve které s duševním zdravím poradí umělá inteligence. Seriál Radia Wave zkoumá pracovní kulturu start-upového prostředí, kult produktivity i touhu po rychlém úspěchu. Všech šest dílů je k poslechu od úterý.

podcast Štěstí ASAP Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěstí ASAP

Štěstí ASAP | Foto: Vojtěch Beneš | Zdroj: Český rozhlas (5000442)

Tomáš, Patrik a Andula by těžko mohli být odlišnější. Tomáš působí jako příliš sebevědomý automat na motivační citáty. Stydlivý programátor Patrik si věří jen skrze pracovní výsledky… a po nocích i v roli camboye. Andula je nohama pevně na zemi, má ostré lokty i úspěch, na nic a nikoho se neváže. Ale možná už to chce změnit, jen neví, jak na to. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Seriál o ambicích, úspěchu a depresi. Poslechněte si teaser k podcastu Štěstí ASAP

Všechny spojí touha vybudovat něco, co by bylo jenom jejich. Vlastní projekt, který bude mít smysl, vydělá jim peníze, a ještě se díky němu prosadí na start-upové scéně. A díru na trhu vidí v péči o duševní zdraví. Terapeuti mají čekací dobu několik měsíců a stojí spoustu peněz.

Co kdyby si každý svého osobního terapeuta mohl nosit v kapse u kalhot nebo v ledvince?  Tak začnou vyvíjet hAPPy, AI aplikaci, která je psycholog, kouč i nejlepší kámoš v jednom.

Nikdo ale nemůže vědět, jestli konkurence nemaká právě teď na něčem podobném. Proto musí být rychlejší než ostatní, jenže když se život smrskne jen na práci, je toho hodně, co se může zkomplikovat.

Seriál Štěstí ASAP zkoumá pracovní kulturu start-upového prostředí, kult produktivity i touhu po rychlém úspěchu. V hlavních rolích se představí Adam Erneste, Alžběta Malá a Vojtěch Hrabák. Režie se ujal Pavel Soukup, autor seriálu #martyisdead nebo filmu #annaismissing.

Autory námětu a scénářů jsou Jan Dibitanzl a Jan Jindřich Karásek.

Všech šest epizod poslouchejte od 31. října na wave.cz, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Josef Kokta, Jan Dibitanzl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme