VIDEO: Český rozhlas spustil projekt Rozděleni svobodou. Mapuje společnost 30 let po revoluci

Je česká společnost rozdělená jinak než před 25 nebo 55 lety? A vypadá jinak než v jiných zemích Evropy? Český rozhlas ve spolupráci se sociologickými agenturami připravil k 30. výročí pádu železné opony projekt Rozděleni svobodou, který se zaměřil na celkový obraz „rozdělené společnosti“, o které se často ve veřejném prostoru hovoří.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt na tiskové konferenci představí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Příběhy zástupců jednotlivých tříd uslyšíte každý všední den na Radiožurnálu v časech 8.50, 10.40 a 15.40.“

Český rozhlas se zadáním výzkumu Česká společnost po 30 letech oslovil sociologa Daniela Prokopa z PAQ Research a jeho kolegy Paulínu Tabery ze Sociologického ústavu a ředitele STEM Martina Buchtíka.

Sociologové sbírali data na vzorku 4000 lidí a výsledek zkoumání je základem pro další zpracování Českého rozhlasu. Jak jednotlivé redakce s materiály naložily a co bylo jejich úkolem, přiblíží šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan a šéfredaktor stanice Plus Petr Šabata. S komentářem vystoupí také analytik Českého rozhlasu Václav Hradecký.

Projekt Rozděleni svobodou bude plnit vysílání Českého rozhlasu a také jeho další sdělovací kanály několik týdnů. Bude základem debat expertů nebo politiků, které Český rozhlas zorganizuje.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme