Archiv | zprávy ze dne 21. března 2010

|Jan Pokorný, Zuzana Walterová |Zprávy ze světa

Ve druhém kole regionálních voleb potvrdila francouzské levice své vítězství

Voliči ve Francii určili příští podobu regionálních vlád. Volby přinesly očekávané vítězství levice, která bude vládnout téměř ve všech regionech kontinentální Francie. Přestože prezident Sarkozy prohlašoval, že regionální volby se týkají regionálních témat, očekává se, že na prohru své strany bude muset reagovat.

|Aleš Procházka, Metoděj Novák, Mirko Vasić |Hokej

Play off: Pardubice krok od postupu, Sparta smírně s Vítkovicemi

Hokejisté Pardubic uspěli ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off České pojišťovny na ledě Třince 5:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do dalších bojů je tak dělí pouze jediné vítězství. Nerozhodná 2:2 je po čtvrtém duelu naopak série mezi Spartou a Vítkovicemi. Pražané totiž podlehli týmu z Ostravy 1:4.

|Miroslav Bureš, Pavel Petr, Mirko Vasić |Hokej

Play out: Karlovy Vary klesly na poslední místo

Mistr minulé sezóny O2 extraligy z Karlových Varů se propadl po šestém kole skupiny o udržení na konec tabulky. Energie prohrála s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech a je o skóre poslední právě za středočeským mužstvem. Po polovině zápasů play out je nejdále od baráže Kometa Brno, která ovšem tentokrát prohrála v Kladně 1:3.

|Jaromír Janev, Zuzana Walterová |Zprávy ze světa

Bulharsko možná sníží platy ministrů ve prospěch policistů

Bulharský vicepremiér a ministr vnitra Cvetan Cvetanov navrhne předsedovi vlády snížení platů ministrů o deset procent ve prospěch policistů. Kolem tří tisíc příslušníků policie z celého Bulharska jich demonstrovalo na ústředním náměstí před Národním divadlem v Sofii za zlepšení platů.

|Mirko Vasić |Zimní sporty

Bauer udržel i po finále Světového poháru celkové druhé místo

Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel devátý v posledním závodu finále Světového poháru ve švédském Falunu - stíhačce na 15 kilometrů volně. I toto umístění mu ale stačilo, aby uhájil druhé místo v konečné klasifikaci. Z triumfu se radoval vítěz seriálu Nor Petter Northug. Volnou desítku žen vyhrála Norka Björgenová, před vítězkou SP Polkou Kowalczykovou.

|Petr Medek, Zuzana Walterová |Zprávy z domova

Elektronickým vinětám hrozí velká ztrátovost

Systém elektronických vinět vykáže do roku 2016 ztrátu čtyři až osm miliard korun. V České televizi na to upozornil bývalý děkan dopravní fakulty ČVUT Petr Moos. Viněty mají od příštího roku nahradit dálniční známky.

|Jan Pokorný |Zprávy ze světa

Francouzi volí regionální politiky

Ve Francii začalo druhé kolo regionálních voleb. Nadějnou výchozí pozici mají socialisté, kteří se netají ambicemi ovládnout všechny regiony kontinentální Francie. Pravicový Svaz pro lidové hnutí prezidenta Sarkozyho spoléhá na to, že mobilizační kampaní přivede k urnám mnohem víc svých sympatizantů. Volební účast byla totiž v prvním kole historicky nejnižší.

|Květa Moravcová |Regiony

Pražané chtějí farmářský trh v Dejvicích opakovat

První farmářský trh se v sobotu otevřel v pražských Dejvicích. Na Vítězném náměstí si lidé mohli koupit ovoce, zeleninu, víno nebo med od českých výrobců. Zájem byl nečekaně velký a podle starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy je cílem vytvořit klasický trh se vším všudy.