Hostětín se nemůže dočkat návštěvy prince Charlese

Hostětín na Uherskohradišťsku se připravuje na návštěvu britského návštěvníka trůnu. Princ Charles si do obce na úpatí Bílých Karpat přijede prohlédnout všechny ekologické projekty - například výtopnu biomasou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostětín. 240 místních obyvatel a především centrum Veronica tu společně přemýšlejí i aplikují způsoby, jak co nejméně zatěžovat životní prostředí. | Foto: Tomáš Adamec

Včera se ve vesnici uklízelo a dnes tamní ženy připravují sladké pohoštění. Starosta Hostětína Robert Janota přivítá Prince Charlese přípitkem slivovice a koláčky. Pro vzácného hosta dnes hostětínské ženy pečou asi tisíc koláčů a přibližně třicet druhů dalších moučníků.

Hostětín je proslulý díky sídlu ekologického institutu Veronika a jeho aktivitám. Kromě kořenové čistírny odpadních vod se může zastupitel Radim Machů princovi pochlubit i s dalšími zajímavostmi: "Podívá se na obecní výtopnu, nahlédne do moštárny, posedí a seznámí se s pasivním domem a na závěr se seznámí s bělokarpatskými produkty a zasadí strom."

Lidé, kteří budou chtít následníka trůnu pozdravit, ale musí počítat s dopravními komplikacemi. Obec bude pro auta zcela uzavřena.

Věra Hotařová, Zuzana Walterová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme