Armáda ostartovala další část reformy

Ode dneška se mění struktura české armády. Zanikají dosavadní velitelství a místo nich vznikají dvě nová - Velitelství společných sil v Olomouci a Velitelství sil podpory a výcviku ve Staré Boleslavi a částečně ve Vyškově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Mi-8 | Foto: Armáda ČR

Důvodem je reforma armády, která má přinést hlavně úsporu peněz a lidí. Vojsko zároveň opouští také mnoho posádek, což regionům přinese celou řadu problémů - od ekonomických, až po růst nezaměstnanosti.

Reformu ministerstva obrany nicméně před časem podpořil i prezident republiky Václav Klaus. Podle něj jsou tyto kroky odůvodněné: "K tomu, že dojde k celkovému poklesu, a že to bude znamenat v řadě míst snížení zaměstnanosti, snížení poptávky po celé řadě produktů, to je naprosto jasné."

"To je prostě strukturální změna - a já bych řekl, že je to stejná strukturální změna jako byly změny v našem průmyslu, zemědělství i jinde," poznamenal prezident.

Milan Kopp, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme