Bezpečnostní rada zřídí pracovní skupinu pro hybridní hrozby. Věnovala se i dronům

Bezpečnostní rada státu na středečním zasedání podpořila vznik pracovní skupiny pro hybridní hrozby. Rada jednala i o rozšíření kapacity Národního bezpečnostního úřadu pro zvýšení kybernetické bezpečnosti a zabývala se materiálem, který se věnuje regulaci provozu dronů a ochraně před jejich zneužitím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

V pracovní skupině Bezpečnostní rady státu pro hybridní hrozby budou zasedat někteří členové rady společně se zástupci zpravodajských služeb, Národního bezpečnostního úřadu, policie, České národní banky a Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Členem bude také vládní zmocněnec pro oblast kybernetické bezpečnosti.

Národní bezpečnostní úřad by měl být díky novým kapacitám schopný poskytovat metodickou podporu státní správě a podpořit prevenci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Na opatření se před měsícem shodla vláda při projednávání útoku hackerů na ministerstvo zahraničních věcí.

Agent nefotil Chovancův dům, tvrdí šéf Vojenského zpravodajství. Doloží to sněmovní komisi

Číst článek

Rada se ve středu zabývala i materiálem o regulaci provozu dronů, který se věnuje ochraně před jejich zneužitím a vyhodnocuje, zda by bylo možné bezpilotní letecké prostředky používat pro plnění úkolů policie. Členové rady hovořili o zajištění transfuzí při mimořádných událostech a o aktuální bezpečnostní problematice v NATO, EU a bezpečnostní situaci v Česku.

Na zasedání rady navázalo jednání výboru pro zpravodajskou činnost. Výbor je stálým orgánem Bezpečnostní rady státu a stará se o koordinaci činnosti zpravodajských služeb. Předsedá mu premiér, dalšími členy jsou ministr vnitra, ministr zahraničí, ministr obrany a šéfové Bezpečnostní informační služby, Úřadu pro zahraniční styky a informace a Vojenského zpravodajství.

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka po středečním jednání vlády nevyloučil, že bezpečnostní rada či výbor otevřou i téma údajného sledování ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD agentem Vojenského zpravodajství.

Agent byl podle médií zadržen při fotografování v okolí domu užívaného ministrem Chovancem. Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun ale popřel, že by agent jeho rozvědky fotografoval dům užívaný ministrem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme