Buzková vyzývá Zemana k rezignaci

Bývalá místopředsedkyně ČSSD a současná místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková je přesvědčena, že pokud šéfovi ČSSD Miloši Zemanovi opravdu záleží na prospěchu strany, odstoupí z funkce jejího předsedy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve svém prohlášení Buzková označila za skandální chybu Zemanovo noční setkání s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem a za povážlivou pokládá rovněž informaci, že obě strany spolu na úrovni místopředsedů jednaly o případných koalicích v krajských zastupitelstvech.

„Jsem přesvědčena, že pokud Miloši Zemanovi opravdu záleží na prospěchu ČSSD, odstoupí z funkce jejího předsedy,“ uvedla Buzková.

Výzvu Buzkové označil dnes ve Varšavě Miloš Zeman za neopodstatněnou „Paní Buzková odstoupila z funkce místopředsedkyně strany a myslím, že z této pozice nemá nikoho vyzývat k odstoupení,“.

Předseda ČSSD připomněl, že v nočním rozhovoru s předsedou Komunistické strany Čech a Moravy Miroslavem Grebeníčkem nedospěl k žádné dohodě o koalicích obou stran pro druhé kolo senátních voleb. Odmítl rovněž, že chybou by bylo i samotné setkání s Grebeníčkem. Své pravidelné schůzky s předsedy všech parlamentních stran označil Zeman za dobrý zvyk.

Reakce některých stranických kolegů Buzkové na její iniciativu jsou víceméně odmítavé. Podle místopředsedy ČSSD Vladimíra Špidly jde o její soukromý požadavek, který neinicioval kdokoliv uvnitř ČSSD. Místopředseda sněmovního klubu strany Bohuslav Sobotka je toho názoru, že taková výzva není na místě, protože Zeman už dříve oznámil svůj odchod z vrcholné stranické funkce. Mělo by se tedy vyčkat řádného sjezdu, který zvolí nové vedení strany. Předseda pražské ČSSD Karel Šplíchal o vyjádření Buzkové řekl, že jsou to příliš silná slova, která sociální demokracii neprospějí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme