Buzková vyzývá Zemana k rezignaci

Bývalá místopředsedkyně ČSSD a současná místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková je přesvědčena, že pokud šéfovi ČSSD Miloši Zemanovi opravdu záleží na prospěchu strany, odstoupí z funkce jejího předsedy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve svém prohlášení Buzková označila za skandální chybu Zemanovo noční setkání s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem a za povážlivou pokládá rovněž informaci, že obě strany spolu na úrovni místopředsedů jednaly o případných koalicích v krajských zastupitelstvech.

„Jsem přesvědčena, že pokud Miloši Zemanovi opravdu záleží na prospěchu ČSSD, odstoupí z funkce jejího předsedy,“ uvedla Buzková.

Výzvu Buzkové označil dnes ve Varšavě Miloš Zeman za neopodstatněnou „Paní Buzková odstoupila z funkce místopředsedkyně strany a myslím, že z této pozice nemá nikoho vyzývat k odstoupení,“.

Předseda ČSSD připomněl, že v nočním rozhovoru s předsedou Komunistické strany Čech a Moravy Miroslavem Grebeníčkem nedospěl k žádné dohodě o koalicích obou stran pro druhé kolo senátních voleb. Odmítl rovněž, že chybou by bylo i samotné setkání s Grebeníčkem. Své pravidelné schůzky s předsedy všech parlamentních stran označil Zeman za dobrý zvyk.

Reakce některých stranických kolegů Buzkové na její iniciativu jsou víceméně odmítavé. Podle místopředsedy ČSSD Vladimíra Špidly jde o její soukromý požadavek, který neinicioval kdokoliv uvnitř ČSSD. Místopředseda sněmovního klubu strany Bohuslav Sobotka je toho názoru, že taková výzva není na místě, protože Zeman už dříve oznámil svůj odchod z vrcholné stranické funkce. Mělo by se tedy vyčkat řádného sjezdu, který zvolí nové vedení strany. Předseda pražské ČSSD Karel Šplíchal o vyjádření Buzkové řekl, že jsou to příliš silná slova, která sociální demokracii neprospějí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme