Bývalý bezpečnostní šéf Českých aerolinií čelí trestnímu oznámení

České aerolinie podaly trestní oznámení na svého bývalého bezpečnostního šéfa a někdejší pravou ruku ředitele společnosti Jaroslava Tvrdíka Josefa Sojku. Trestní oznámení kvůli údajnému podvodu míří také na Sojkovu podřízenou Danu Brabcovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla ČSA | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí ČSA Daniela Hupáková informaci Radiožurnálu nevyvrátila. "Ano, tuto informaci mohu potvrdit. ČSA podaly trestní oznámení na bývalého ředitele bezpečnosti a jeho podřízenou pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. K případu se nicméně nebudeme více vyjadřovat, neboť celá záležitost je v současné době ve fázi šetření."

Státní zastupitelství případ předalo policii. Počátkem října by se mělo rozhodnout, jestli budou bývalí pracovníci aerolinií stíháni, nebo ne. K podvodu mělo podle aerolinií dojít neoprávněným čerpáním výhodných zaměstnaneckých letenek po skončení pracovního poměru.

Josef Sojka Radiožurnálu sdělil, že ho vyšetřovatelé zatím neoslovili. Tvrdí, že se po jeho odchodu z ČSA změnil systém přidělování letenek, o čemž on a Brabcová nevěděli.

"Informace o tom, že na mě a na paní Brabcovou bylo podáno trestní oznámení, mám doposud pouze zprostředkovaně, nekontaktoval mě žádný policejní orgán ani státní zástupce, tak mě to velmi udivuje. Náš bývalý zaměstnavatel se ani nepokusil nás kontaktovat a požádat nás o uhrazení nějaké škody."

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme