Člověk v tísni vysílá humanitární pomoc do Libye

Do Libye sužované více než čtyřměsíčním válečným konfliktem míří humanitární pomoc z Česka. Společnost Člověk v tísni vybaví polní nemocnici v Dafniy lékařskými přístroji v celkové hodnotě 2,5 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni | Foto: Šárka Ševčíková

V obklíčených městech na východě země dochází zásoby jídla, nemocnice jsou přeplněné a trpí nedostatkem léků a zdravotnického personálu. Jak Radiožurnálu sdělil ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek právě tam míří česká pomoc.

„Pomoc, kterou vezeme a je financována z prostředků státu a společnosti Člověk v tísni, směřuje k International Medical Corps, což je naše partnerská zdravotnická organizace, která už má na místě svoje zázemí, auta a logistiku," řekl.

Konkrétně jde podle něj o přenosné přístroje jako defibrilátory, ruční resuscitátory, ultrazvuky, ventilátory, sací zařízení či dlahy. „Které by bezprostředně po předání v Benghází měly být lodí dopraveny na pobřeží, 35 kilometrů od Misuráty, což je město, kde se nejvíce bojuje. A jejich cílem je polní nemocnice,“ upřesnil.

Doplnil, že pomoc je šitá přímo na míru tamějším potřebám. „Tím, že se nám ji podařilo domluvit vlastně úplně podle listu, to znamená, je to na zakázku, přesně to, co ta partnerská organizace potřebuje. Takže i ta relativně malá pomoc, jak aspoň napsal jejich šéflékař, může zachraňovat životy už od příštích dní,“ dodal.

Silvie Třeslínová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme